II Gwiaździsty Rajd Rowerowy Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Autor: Tadeusz Dach

29 czerwca odbył się II Gwiaździsty Rajd Rowerowy, którego głównymi organizatorami byli kołobrzeski MOSIR, Kołobrzeskie Towarzystwo Cyklistów oraz Miasto i Gmina Gościno. Celem rajdu była popularyzacja turystyki rowerowej oraz integracja społeczeństwa lokalnego. Uczestniczyły w nim miasta i gminy naszego powiatu oraz reprezentacja miasta Karlino.

Na mecie w Gościnie, zorganizowane zostały także zawody sportowe i konkursy dla dzieci, a dla starszych uczestników turniej strzelecki, czy też rywalizacja gmin w przeciąganiu liny. Odbyły się również wyścigi rowerowe w różnych kategoriach na dystansach od 500 m do 2 km. Wszyscy uczestnicy zostali poczęstowani gorącym posiłkiem oraz smacznym ciastem i napojami. Puchar Bałtyku zdobyło Karlino. Gmina Rymań zaakcentowała swoją obecność zwyciężając w konkursie przeciągania liny.

Image

Szkoda tylko, że rajd ten nie został bardziej rozpropagowany w miejscowościach Gminy Rymań. Uczestniczyło w nim 29 zawodników na czele z Wójtem i Przewodniczącym Rady Gminy. Niezawodni okazali się, jak zawsze, seniorzy z Klubu Seniora „Pod Aniołami”, którzy stanowili większość naszej rajdowej grupy.