Strona główna
Grot Gorawino - Gryf Dobrowo 2:1 Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: Administrator
Image

Po porażce z Jantarem oraz obligatoryjnej pauzie zależało nam na zdobyciu kompletu punktów. Tym razem podejmowaliśmy drużynę Gryfa Dobrowo - dotychczasowego lidera naszych rozgrywek. Gryf bardzo dobrze sobie radził na początku sezonu i nie do końca wiedzieliśmy czego możemy się spodziewać po rywalach. W tym spotkaniu nie mogli wystąpić Adrian Moskwa oraz Dariusz Dąbrowski borykający się z kontuzjami oraz Maciej Pastuch - zaplanowany wyjazd.

Spotkanie rozpoczęliśmy z chęcią szybkiego zdobycia bramki i sztuka ta nam się udała. W 8 minucie spotkania Krzysztof Kacperek znalazł się w polu karnym rywali i w tempo zamknął podanie Rafała Liska. Goście doprowadzili do remisu przy udziale dużej ilości szczęścia 3 minuty później. Jeden z graczy Dobrowa z zamiarem wrzutki piłki z dużej odległości tak uderzył piłkę, że ta wpadła tuż pod poprzeczkę naszej bramki po omyłkowej ocenie sytuacji naszego bramkarza.

W dalszej części pierwszej połowy spotkania mieliśmy jeszcze kilka sutuacji na zdobycie bramki. Jedną z nich udało nam się nawet wykorzystać lecz sędzia boczny dopatrzył się pozycji spalonej u strzelca bramki - Rafała Jasiny. Jak się później okazało spalonego w rzeczywistości nie było. Wynik 1:1 utrzymał się do końca pierwszej połowy.

Druga połowa spotkania polegała na próbach zagrożenia bramce przeciwnika zarówno ze strony Grota jak i Gryfa. W 78 minucie efektownym sprintem z piłką przy lewej lini bocznej boiska popisał się Piotr Pacholski, który dośrodkował piłkę w okolicę lini 16 metrów pola karnego przeciwnika po czym płaskim strzałem po ziemi piłkę do bramki skierował Błażej Blutke. Wynik pozytywny dla nas został już do końca meczu nie zmieniony.

Na pochwałę zasługuje postawa naszej defensywy wraz z bramkarzem, którzy szczególnie w drugiej połowie meczu umiejętnie i skutecznie bronili dostępu do okolic naszego pola karnego jak i bramki.