gorawino 027m.jpg
powered_by.png, 1 kB
Strona główna arrow U sąsiadów arrow Drozdowo arrow Strażacy z Drozdowa podpalaczami?
Strażacy z Drozdowa podpalaczami? Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: Administrator   

Nie chcemy pisać na naszym portalu  o tak negatywnych sprawach jak rozboje, kradzieże czy nawet podpalnia. Jednak podpalenia w Drozdowie bulwersują wszystkich. Poniżej zamieszczamy cały artykuł z http://www.e-kg.pl na ten temat. Nie osądzamy zatrzymanych ponieważ sparawa jest w toku, a czynnosci prowadzą  policjanci Posterunku Policji w Rymaniu. Admin

 

Ochotnicy podpalali prawdopodobnie dla zarobku

W środę policjanci z posterunku w Rymaniu ustalili sprawców podpaleń na przełomie roku w miejscowości Drozdowo. O sprawie pisaliśmy [tutaj].  - Jak się okazało byli to 18 i 22 latek mieszkańcy Drozdowa służący jako Strażacy Ochotnicy w OSP Drozdowo. Z wstępnych rozmów z mężczyznami wynika, iż motywem podpaleń była chęć zarobku – poinformował sierż. szt. Tomasz Kwaśnik z kołobrzeskiej policji. Każda gmina ustala wysokość wynagrodzenia dla strażaków OSP za akcje gaśnicze.

 

Te w Drozdowie trwały wiele godzin. Tylko jedna z nich była krótka, ponieważ ogień udało się złapać jeszcze w trakcie rozpalania. Obaj podejrzani brali za każdym razem udział w akcjach gaśniczych. - Aktualnie prowadzone są dalsze czynności w tym szacowanie strat oraz ustalanie pokrzywdzonych – dodaje Tomasz Kwaśnik. Jest to niespotykany proceder w naszym regionie. Większość strażaków OSP z terenu naszego powiatu ma nadzieję, że incydent nie wpłynie negatywnie na ich wizerunek.

 

informacja:  http://www.e-kg.pl

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Imieniny

22 Października 2019
Wtorek
Imieniny obchodzą:
Abercjusz, Filip,
Halka, Kordula,
Kordelia,
Przybysława, Sewer
Do końca roku zostało 71 dni.

Programy tv

Gościmy


© 2019 gorawino.net :: Joomla! i J!+AL jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.