Strona główna arrow U sąsiadów arrow Rymań arrow Dwie przegrane Vikinga Rymań
Dwie przegrane Vikinga Rymań Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: Administrator

Image  W kolejnych meczach rozgrywek Międzypowiatowej Ligi Piłki Siatkowej,  Viking Rymań rozegrał ostatnio dwa spotkania na boiskach przeciwników.

1.  Pawlaki Gościo : Viking Rymań 3:0 (25:13, 25:16, 25:21) – Mecz dla obydwu zespołów był niezwykle ważny ze względu na końcowy układ tabeli. Każda z drużyn miała przed nim jeszcze szansę na wygranie całej ligi. Zwycięstwo było więc bardzo potrzebne każdemu zespołowi  i to najlepiej wysokie. Pierwsze piłki zapowiadały wyrównaną walkę. Po kilku akcjach punkt za punkt zaczęła się jednak uwidaczniać przewaga gospodarzy, którzy w tym dniu grali bardzo agresywną zagrywką, z którą nie potrafili sobie dobrze poradzić goście. Drużynie z Gościna wychodziło właściwie wszystko i set zakończył się wynikiem 25:13. Drugi set miał bardzo podobny przebieg i pomimo ambitnej postawy zespołu z Rymania nie udało się im nawiązać wyrównanej walki. W dalszym ciągu istotnym elementem dającym przewagę gospodarzom była mocna, odrzucająca od siatki zagrywka oraz bardzo skuteczna gra w ataku. Set zakończył się wygraną zespołu z Gościna 25:16. W trzecim secie początek był podobny jednak niespodziewanie zespół gości doprowadził do wyrównanej końcówki na tablicy pojawił się wynik 23:21 dla gospodarzy. Po czasie wziętym przez zespół Gościna, gospodarze zdobyli skutecznym atakiem oraz zagrywką  dwa ostatnie punkty i wygrali seta do 21 oraz całe spotkanie 3:0. W zwycięskim zespole wyróżniony za skuteczną grę został Jakub Pawlak a w zespole Vikinga Szymon Piskorz.

Image
Mecz w Gościnie

Karpol Karlino : Viking Rymań 3:1 (21:25, 25:16, 25:17, 25:18) – było to bardzo ważne spotkanie dla obydwu zespołów, które walczą o podium w lidze, początek spotkania to bardzo wyrównana gra obu drużyn, żadna z nich nie mogła zdobyć kilku punktów przewagi jednak przy wyniku 18:18 dzięki dobrej grze w ataku Marka Musiała zespół z Rymania wyszedł na prowadzenie którego już nie oddał do końca tej partii ostatecznie wygrywając do 21.  Drugi set zaczął się lepiej dla gospodarzy, którzy od samego początku tej partii narzucili swój styl gry, dzięki dobrej grze w ataku całego zespołu, zdecydowanie wygrali tęgo seta do 16, w dwóch pozostałych partiach gospodarze dzięki swojej dobrej grze w każdym elemencie nie pozwolili drużynie z Rymania na zdobycie w żadnym secie 20 pkt. Ostatecznie wygrywając do 17 i 18tu a całe spotkanie 3:1. W drużynie Karpolu najlepszym zawodnikiem został wybrany Tomasz Grażyński, w drużynie z Rymania Marek Musiał.

Poniżej aktualna tabela  rozgrywek:

Najbliższe dwa  mecze drużyna Vikinga Rymań rozegra w hali sportowej w Rymaniu :

-  Viking Rymań : Ustronie Morskie - czwartek 13.02.2014r. Godz. 19:00,

-  Viking Rymań : Amator Kołobrzeg – czwartek 20.02.2014r. Godz. 19:00