01m.jpg
powered_by.png, 1 kB

Strona główna
Co na to nasi radni ? Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: Administrator   
Jesteśmy w internecie od niedawna, jednak napływają do nas różne sygnały od naszych czytelników dot. spraw codziennych związanych z życiem  naszej miejscowości. Dla nas wszystkie sygnały są ważne, jeśli ktoś coś mówi tzn , że problem jest i nie można udawać , że go nie ma lub, że sam się rozwiąże. Dziś kilka uwag o naszym największym osiedlu mieszkaniowym, jakim są bloki przy wjeździe do Gorawina od strony Kołobrzegu.

Image

- z daleka jeszcze jakoś to wygląda, ale z bliska już zupełnie inaczej, i nie jest to dobra wizytówka naszej miejscowości. Elewacja na nich,  nie była odnawiana chyba od początku ich istnienia. Nasza spółdzielnia mieszkaniowa jest już rozwiązana. Zobaczymy, czy pod nadzorem zarządców z Rymania coś się zmieni na lepsze.

 

 

Image

- droga prowadząca na osiedle jest ułożona z betonowych płyt. Część z nich jest już zupełnie pokruszona. Są w nich ogromne dziury , które mogą spwodować uszkodzenie samochodu, szczególnie po deszczu, kiedy nie widać, w którym miejscu jest dziura.

- wielkim pozytywem jest chodnik prowadzący z osiedla do centrum miejscowości i odgrodzenie go od jezdni łańcuchem. Dla naszych mieszkańców, a głównie dla dzieci, jest to duże zabepieczenie przed wejściem na dość  ruchliwą jezdnię. Popatrzmy jednak na sąsiednie miejscowości, gdzie zostały zbudowane ładne chodniki  z pol-bruku. Estetyka tych miejscowości znacznie poszła w górę.

- na osiedlu jest plac zabaw dla dzieci, czy wszystko jest np. na nim bezpieczne, znowu można by tu przytaczać same uwagi. Postawiono sporo garaży, z których każdy jest inaczej zbudowany, a wiele z nich to ledwo sklecone komórki. Osiedle zarasta drobnymi krzakami (kiedyś były tu ładne drzewka, które ktoś poprzycinał do połowy zostawiąjac brzydkie kikuty), dobrze, że choć trwaniki zostały ostatnio ładnie wykoszone.

Wyliczać dalej? Różnego rodzaju uwag i bolączek można wymienić jeszcze więcej. Nie można wszystkim  obciążać tej czy poprzedniej spółdzielni. Prawdą jest , że nasi radni w kampanii wyborczej do Rady Gminy  dużo obiecywali do czego to nie doprowadzą jak już zostaną wybrani ... Prawdą też jest fakt, że jak wszędzie, na wszystko brakuje pieniędzy i to jest pewnie najpoważniejszy powód takiego stanu osiedla. Może jednak chociaż małymi kroczkami pewne sprawy  można by  poprawić, czy zmienić, Radni nasi jeszcze trochę czasu w tej kadencji mają , więc do dzieła Panie i Panowie.
 
« poprzedni artykuł

Imieniny

29 Czerwca 2022
Środa
Imieniny obchodzą:
Benedykta, Benita,
Dalebor, Paweł,
Piotr
Do końca roku zostało 186 dni.

Programy tv

Gościmy

Odwiedza nas 1 gość

Informacja

Strona ruszyła dnia
10-06-2008
Strona działa już
5132 dni.

© 2022 gorawino.net :: Joomla! i J!+AL jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.