01m.jpg
powered_by.png, 1 kB

Strona główna
Arek Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Autor: Tadeusz Dach   

Arek Piecyk
Arek Piecyk z Gorawina.

 

 

 

Czy wszyscy znają Arka Piecyka z Gorawina? Pewnie nie , a powinni!!!

Chłopiec ten, pomimo młodego wieku rozsławił w całej Polsce naszą miejscowość, gminę, a przede wszystkim szkołę do której uczęszcza – Zespół Szkół Gimnazjalnych w Rymaniu. Od kilku lat startuje w konkursach z wiedzy historycznej w ramach Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Losy Żołnierza i Dzieje Oręża Polskiego w latach 1887 – 1922. O niepodległość i granice Rzeczypospolitej” kwalifikując się do szczebla centralnego konkursów w Warszawie.

W poprzedniej edycji zajął drugie miejsce w Polsce – sukces olbrzymi! Został on zresztą doceniony przez nasz Urząd Gminy w Rymaniu. Jesienią 2007 roku , został  zaproszony na uroczystą sesję w gminie, podczas której za dotychczasowe osiągnięcia w nagrodę otrzymał rower.

Arek nie poprzestał na tym sukcesie i w kolejnym konkursie z wiedzy historycznej, zajął pierwsze miejsce w Polsce. Finał tegorocznego konkursu odbył się w czerwcu 2008 roku w Warszawie. Wraz z grupą kilku uczniów z Zespołu Szkół Gimnazjalnych w Rymaniu, którzy startowali w innych kategoriach konkursu, zajmowali czołowe miejsca. Piszemy o tym również w innym miejscu w artykule zatytułowanym „Gmina Rymań historią stoi ”.

W swojej szkole, został on wyróżniony po raz drugi statuetką „Chluba naszego gimnazjum”!

ImagePostawę i osiągnięcia Arka docenił również ksiądz proboszcz z parafii w Gorawinie, który na zakończenie niedzielnego nabożeństwa, poinformował parafian o sukcesie , wręczając mu w nagrodę album „Rok świętego Pawła”.

Nie byłoby pewnie tych osiągnięć bez udziału rodziców. Państwo Krystyna i  Ireneusz Piecykowie są nauczycielami w Zespole Szkół Gimnazjalnych w Rymaniu i to ich główną zasługą są osiągnięcia uczniów w konkursach historycznych.

Redakcja portalu internetowego gorawino.net, dołącza się do tych gratulacji. Ze swej strony obiecujemy propagować ideę konkursów tego rodzaju i udziału w nich naszych mieszkańców. 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Imieniny

29 Czerwca 2022
Środa
Imieniny obchodzą:
Benedykta, Benita,
Dalebor, Paweł,
Piotr
Do końca roku zostało 186 dni.

Programy tv

Gościmy

Odwiedza nas 1 gość

Informacja

Strona ruszyła dnia
10-06-2008
Strona działa już
5132 dni.

© 2022 gorawino.net :: Joomla! i J!+AL jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.