gorawino 021m.jpg
powered_by.png, 1 kB

Strona główna
Nielegalne wysypisko w Gorawinie. Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: Administrator   

    Do napisania tej informacji skłoniły nas zapisy na naszym forum. W dziale "Ekologia" jeden z naszych użytkowników,  "html", informuje o nielegalnym wysypisku znajdujacym sie w rejonie jeziorka "Naszego". Można by powiedzieć  "cóż to za informacja?" Przecież takich wysypisk jest dużo. Trwają one od lat i nikt się tym tak do końca nie przejmuje. Czasami może warto udawać , że się nie wie o problemie, ale pamiętajmy,  problem taki, sam się nie rozwiąże.

Nielegalne wysypisko śmieci w Gorawinie 

 

Żeby nie być gołosłownym , pojechaliśmy na to wysypisko i zostały zrobione zdjecia. Faktycznie wysypisko jest duże, co prawda , w tej chwili dość mocno zarośnięte  przez trawy i chwasty, ale góry śmieci są widoczne. Wysypisko znajduje się około 400-500 metrów od jeziorka na dość wysokiej górce. Prawdopodobnie, podczas deszczów wszystko wnika w grunt i spływa także w kierunku jeziora.

Nielegalne wysypisko śmieci w Gorawinie 

Jezioro "Nasze", jak zostało nazwane przez miejscowych , to miejsce odpoczynku nad wodą dla wielu osób. Część osób łapie tam ryby , inni się opalają i korzystają z kąpieli. Jest to jedyny taki zbiornik wodny leżący tak blisko miejscowości Gorawino, Jarkowo i Mechowo. Przypomnijmy, że został zbudowany w ramach czynu społecznego (jak to teraz brzmi !) przez mieszkańców Gorawina. Szkoda, żeby to miejsce zostało zanieczyszczone przez znajdujące się w pobliżu nielegalne wysypisko śmieci, które ciągle się powiększa.

Nielegalne wysypisko śmieci w Gorawinie. 

    Wysypiska znajdujące sie w wielu miejscach, wokół różnych wsi  są na pewno problemem. Jak to rozwiązać? Pewnym sposobem jest zorganizowanie przez gminę wywozu śmieci i to funkcjonuje . Skąd więc śmieci w lasach i innych miejscach? Co powoduje , że śmieci są wywożone na nielegalne wysypiska? Czyżby cena wywozu śmieci, czy też własne wygodnictwo? Są to pytania , na które warto sobie odpowiedzieć. Chyba wszyscy chcielibyśmy żyć  w czystym , ekologicznym środowisku. Możemy zadać sobie pytanie , co możemy zrobić z tego rodzaju informacjami? Możemy je ujawniać , opisywać i przekazać kompetentnym organom naszej gminy. Zapraszamy naszych czytelników do przekazywania nam tego rodzaju informacji z innych miejscowości. Pomóżmy sobie nawzajem zadbać o nasze najbliższe otoczenie.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Imieniny

29 Czerwca 2022
Środa
Imieniny obchodzą:
Benedykta, Benita,
Dalebor, Paweł,
Piotr
Do końca roku zostało 186 dni.

Programy tv

Gościmy

Odwiedza nas 1 gość

Informacja

Strona ruszyła dnia
10-06-2008
Strona działa już
5132 dni.

© 2022 gorawino.net :: Joomla! i J!+AL jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.