gorawino 027m.jpg
powered_by.png, 1 kB
Strona główna arrow Nasza miejscowość arrow Nasze aktualności arrow Dzieci z rodzicami bawiły się na pikniku w Gorawinie
Dzieci z rodzicami bawiły się na pikniku w Gorawinie Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Autor: Tadeusz Dach   

W niedzielę 31 maja 2015 , na boisku Orlik w Gorawinie, odbył się ekologiczny piknik rodzinny z okazji Dnia Dziecka. Impreza niby taka sama jak co roku, ale jednak inna. Przede wszystkim, była to impreza dla dzieci i również rodziców o wydźwięku proekologicznym. Organizatorem pikniku była rada sołecka, Stowarzyszenie na Rzecz Ekorozwoju Wsi Gorawino, Koło Gospodyń Wiejskich, Ochotnicza Straż Pożarna oraz UKS „Grot”. Nagrody w poszczególnych konkurencjach ufundowało Stowarzyszenie LGD „Siła w Grupie” z Gościna.

Głównym celem pikniku było kształtowanie świadomości ekologicznej mieszkańców miejscowości, a głównie dzieci. Przeprowadzone konkursy mówiły właśnie o tej tematyce: konkurs wiedzy ekologicznej, konkurs na temat prawidłowej segregacji śmieci, konkurs plastyczny „Nasza ziemia”. Brały w nich udział dzieci, ale również ich rodzice.

WP_20150531_011-001.jpg

Nie zabrakło konkurencji sportowych takich jak: rodzinny mecz w „dwa ognie”, gra w kręgle drewniane, przeciąganie liny oraz bieg z piłką. Zawody sportowe wyzwoliły ogromne pokłady zaangażowania, tak ze strony najmłodszych , jak i ich rodziców. Nam najbardziej podobał się mecz  w „dwa ognie”, w którym występowali rodzice.

Pogoda, mimo wcześniejszych nie najlepszych prognoz  dopisała.  Nie zabrakło bufetu z zimnymi i gorącymi napojami oraz frytkami, którymi uczestnicy festynu mogli się raczyć za darmo.

Brawo organizatorzy, a mieszkańcy Gorawina po raz kolejny udowodnili, że lubią i potrafią  bawić się na tego rodzaju imprezach.
zdj. T. Dach

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Imieniny

21 Października 2018
Niedziela
Imieniny obchodzą:
Bernard, Celina,
Dobromił, Elżbieta,
Hilary, Klemencja,
Pelagia, Pelagiusz,
Urszula, Wszebora
Do końca roku zostało 72 dni.

Programy tv

Gościmy

Odwiedza nas 5 gości

© 2018 gorawino.net :: Joomla! i J!+AL jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.