03m.jpg
powered_by.png, 1 kB
Strona główna arrow U sąsiadów arrow Rymań arrow Roczne podsumowanie działalności
Roczne podsumowanie działalności Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Autor: Tadeusz Dach   

shpit-logo.jpgZebranie Stowarzyszenia Historycznego Pamięć i Tożsamość miało miejsce, tym razem,  w pięknych pomieszczeniach Pałacu  w Rymaniu. Odbyło się tam walne zebranie członków Stowarzyszenia, na którym zostało przedstawione sprawozdanie z działań Stowarzyszenia za ostatni rok. Była także dyskusja mająca na celu wyznaczenie nowych celów do działań w roku następnym.

Na zebranie Stowarzyszenia przybyła grupa członków, niestety, tym razem niezbyt liczna ( wytłumaczeniem są wybory i udział w komisjach wyborczych). Obecny był również Wójt Gminy Rymań Mirosław Terlecki oraz kierownik Biblioteki Gminnej w Rymaniu p. Aldona Korytowska.

Od Wójta Gminy usłyszeliśmy słowa pochwały dla naszej działalności. Wójt podkreślił, że interesuje się działalnością Stowarzyszenia i w miarę swoich możliwości, nasze poczynania będzie wspierał.

dsc03420.jpg

Tytułem wstępu, najpierw T. Dach przedstawił  w skrócie historię Rymania oraz historię pałacu. Później E. Kaźmierski omówił rozwój pałacu w okresie międzywojennym od chwili przejęcia jego przez rodzinę von Dewitz.

Następnie prezes Stowarzyszenia, Michał Zinowik, omówił dokonania Stowarzyszenia w minionym roku. Zaznaczmy, że był to pierwszy rok działalności i w początkowym okresie skupiliśmy się na sprawach organizacyjnych. Później przyszedł czas na działania kolejne. Wśród nich możemy wymienić m.in. uporządkowanie cmentarzy ewangelickich w gminach Brojce i Rymań: w Mołstowie, Lewicach, Starninie, oznaczenie pomników wojennych w Dargosławiu, Brojcach, Tąpadłach i w Kiełpinie, stworzenie witryny internetowej oraz podjęcie działań w celu uzyskania funduszy na działalność Stowarzyszenia.

W dyskusji podkreślano, konieczność rozszerzenia działalności i pozyskiwania nowych członków, kontynuowania rozpoczętych projektów porządkowania cmentarzy, znakowania kolejnych zabytków tablicami informacyjnymi oraz podjęcia dalszych działań w celu utworzenia izby pamięci.

Poruszono również wiele innych tematów, które będą realizowane  w nadchodzącym roku. Wszystko to odbyło się w miłej atmosferze pałacowej kawiarni, przy kawie, herbacie i wspaniałych ciastkach upieczonych przez p. Annę Kaźmierską.

dsc03422.jpg

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Imieniny

30 Listopada 2021
Wtorek
Imieniny obchodzą:
Andrzej, Justyna,
Konstanty, Maura,
Zbysława
Do końca roku zostało 32 dni.

Programy tv

Gościmy

Odwiedza nas 4 gości

© 2021 gorawino.net :: Joomla! i J!+AL jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.