03m.jpg
powered_by.png, 1 kB

Strona główna
Będzie internet ? Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: Administrator   

Image

Dziś zacytujemy artykuł, opublikowany w „Gazecie Kołobrzeskiej” z dnia 14 listopada 2008r, którego autor podpisuje się inicjałami „ED”:

„Urząd Komunikacji Elektronicznej tworzy mapę białych plam – miejsc , w których mieszkańcy maja problem z dostępem do telefonów stacjonarnych i Internetu. Do tej pory  najwięcej zgłoszeń do UKE przesłali mieszkańcy Gorawina.

              

Ich prośby o podłączenie Internetu kierowane do TP S.A. kwitowane były krótko: brak możliwości technicznych. Również operatorzy sieci bezprzewodowych odmawiali. Mieszkańcy Gorawina mają nadzieję, że akcja UKE spowoduje, że znajdzie się firma, dzięki której  będą mieli dostęp do Internetu. Do tej pory do UKE wpłynęło około 20 zgłoszeń o białych plamach  w Gorawinie. Są też zgłoszenia  z leszczyna, Drozdowa, Rymania i Dębogardu.

                Kto ma problem z dostępem do Internetu, może wypełnić ankietę zamieszczoną na stronie UKE lub zgłosić to telefonicznie pod numerem 0801 900 853 albo 022 53 49 174.

                Z mapy białych plam będą mogli skorzystać operatorzy zainteresowani uruchomieniem sieci w danych regionach. UKE ogłosił już przetarg na częstotliwości dla bezprzewodowych sieci szerokopasmowych w gminach Dygowo, Gościno, Rymań, Siemyśl, Kołobrzeg i Ustronie Morskie.    ED”

                Jakie płyną z tego wnioski dla nas? Po pierwsze taki, ze nasza akcja z połowy września, odnośnie wysyłania swoich głosów do UKE dała określony efekt (chociaż wynik 20 wysłanych głosów oczywiście nas nie satysfakcjonuje). Po drugie zostaliśmy gdzieś tam zauważeni i nasze potrzeby odnośnie internetu również. Po trzecie, aby wzmocnić naszą siłę głosu, ponownie namawiamy do wypełnienia ankiety.

                Wracając do sprawy ewentualnego terminu instalacji internetu w Gorawinie, wcale nie wynika z powyższego, że będzie on szybko.

W ostatnim okresie czasu, coraz więcej jest w tzw. „informacji szeptanej”, że do końca roku będzie w Gorawinie neostrada tp.  Pewnie wielu z nas by chciało, aby stało się to jak najszybciej.  Po sprawdzeniu tych informacji, możemy stwierdzić, że coś się w tym zakresie dzieje. Wiemy, że trwają prace przygotowawcze związane z naszą miejscowością w celu zainstalowania neostrady tp. Niestety, wszystkie osoby z branży telekomunikacji nabrały wody w usta i nikt nie chce powiedzieć o konkretnym terminie uruchomienia tej usługi.

Bądźmy więc cierpliwi i dobrej myśli, bo może ktoś nam sprawi piękny prezent na okres świąteczny…

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Imieniny

29 Czerwca 2022
Środa
Imieniny obchodzą:
Benedykta, Benita,
Dalebor, Paweł,
Piotr
Do końca roku zostało 186 dni.

Programy tv

Gościmy

Odwiedza nas 1 gość

Informacja

Strona ruszyła dnia
10-06-2008
Strona działa już
5132 dni.

© 2022 gorawino.net :: Joomla! i J!+AL jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.