gorawino 028m.jpg
powered_by.png, 1 kB

Strona główna
Byle do wiosny... Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: Administrator   

Inwestycje wykonywane aktualnie w Gorawinie trwają w najlepsze. Zakończone zostały prace przy budowie kanalizacji ściekowej oraz wodociągowej wzdłuż głównej ulicy. Obecnie są one kontynuowane poza głównym ciągiem komunikacyjnym miejscowości. Dało to możliwość wykonywania kolejnych prac drogowcom. Do chwili obecnej założone zostały krawężniki wzdłuż całej miejscowości, przy okazji wycięto część drzew znajdujących się w pasie drogowym. Wytyczane są chodniki. Całość tych prac powoduje ogromne utrudnienia w ruchu drogowym, podczas przejazdu przez naszą miejscowość, a poruszanie się po miejscowości dla samych mieszkańców jest również dość skomplikowane. Tu trzeba oddać honor firmom, które te prace prowadzą. Według opinii osób, z którymi rozmawialiśmy, pracownicy tych firm pracują bardzo dobrze. Niestraszne są im nawet niezbyt sprzyjające w ostatnim okresie warunki atmosferyczne. Prace wykonywane są od rana do wieczora (nawet w ciemnościach – zob. zdjęcia w galerii zdjęć ).

inwestycje drogowe w Gorawinie          

 

Niestety, prace ziemne spowodowały, szczególnie po ostatnich opadach deszczu, ogromne ilości błota, które miejscami jest nie do przebycia. Wśród mieszkańców, podstawowym obuwiem jakie teraz się nosi, są  popularne „gumiaki”. Co prawda śnieg, który spadł ostatnio, przykrył ten cały „rozgardiasz” inwestycyjny, ale co będzie jak przyjdzie odwilż i śnieg zniknie? Jak będziemy poruszać się po Gorawinie? Już teraz widać, że terminy oddania chodników do użytku, powoli się oddalają. Czy wykonawcy inwestycji zdążą do świąt? Mieszkańcy zaczynają mieć wątpliwości. Jedynym ratunkiem na święta będzie mróz, który skuje wszechobecne błoto.

„Byle do wiosny” - mówiąc za starym porzekadłem, które w naszym przypadku może być bardzo aktualne. Jakoś te prace wszyscy muszą przetrwać, a na wiosnę dopiero zobaczymy jak zmienił się wygląd naszej miejscowości. My już wiemy, że Gorawino będzie wyglądało pięknie! Zapraszamy do naszej galerii zdjęć , w której prezentujemy zdjęcia z prowadzonych prac.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Imieniny

29 Czerwca 2022
Środa
Imieniny obchodzą:
Benedykta, Benita,
Dalebor, Paweł,
Piotr
Do końca roku zostało 186 dni.

Programy tv

Gościmy

Odwiedza nas 1 gość

Informacja

Strona ruszyła dnia
10-06-2008
Strona działa już
5132 dni.

© 2022 gorawino.net :: Joomla! i J!+AL jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.