Strona główna arrow Sport arrow Viking arrow Viking Rymań pokonał Pawlaki Gościno!
Viking Rymań pokonał Pawlaki Gościno! Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: Administrator

Po ciężkim boju pokonujemy Pawlaki Gościno 3:1 (16,19,-29,23).

Od początku spodziewaliśmy się wyrównanego pojedynku. Przed meczem pewne było jedyno. Jedna z drużyn poniesie porażkę po raz pierwszy w sezonie. W mecz weszliśmy dobrze. W dwóch pierwszych setach pomimo walki punkt za punkt dobra gra w ataku i bloku pozwoliła odskończyć nam na kilka punktów w końcówce i spokojnie wygrać te partie do 16 i 19. Trzeci set zaczął się podobnie. Szybko uzyskaliśmy przewagę punktową, jednak w końcówce seta rywale wstrzelili się zagrywką. Do tego mieliśmy problemy ze skończeniem swoich akcji. Niestety w walce na przewagi przegraliśmy tę partię do 29. Drużyna z Gościna złapała wiatr w żagle. Jeszcze bardziej wzmocnili zagrywkę. Już na początku seta zdobyli kilkupunktową przewagę, którą utrzymywali. W końcówce seta kilka naszych bloków pozwoliło dogonić rywala i wygrać tę partię do 23, a cały mecz 3:1. Wynik mógłby być inny, gdyby nie wsparcie licznie zgromadzonej w rymańskiej hali publiczności.

DSC03854-001.JPG

Wynik cieszy tym bardziej, że potrafiliśmy przetrwać ciężkie momenty tego meczu. W związku z tym nie sprawdziło się siatkarskie przysłowie, że kto nie wygrywa 3:0, przegrywa 2:3.

Podsumowując zakończyliśmy pierwszą kolejkę spotkań ze znakomitym bilansem. W siedmiu spotkaniach zdobyliśmy komplet punktów tracąc zaledwie dwa sety.

zdj: Tadeusz Dach

« poprzedni artykuł   następny artykuł »