gorawino 026m.jpg
powered_by.png, 1 kB
Strona główna arrow U sąsiadów arrow Rymań arrow Finał WOŚP - podsumowanie
Finał WOŚP - podsumowanie Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Autor: Bogumiła Szczęśniak   

  WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

- XXIV FINAŁ 10 STYCZNIA  2016 R.

 

       Po raz kolejny mieszkańcy Gminy Rymań pokazali  jak wspaniale potrafią się bawić, jak bardzo są wrażliwi i jak los drugiego człowieka nie jest obojętny. Mimo wielu własnych problemów i trudności zawsze potrafią dostrzec kłopoty i potrzeby innych.

 

      Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy funkcjonował przy Urzędzie Gminy w Rymaniu, Szefem Sztabu po raz trzynasty była Bogumiła Szczęśniak.

     Pieniądze zbierało 30 wolontariuszy, byli to  w szczególności uczniowie miejscowych szkół, wspomagani przez strażaków i rodziców. Najwięcej zebrali: Grzegorz Ruciński – 826,85 zł (rekord), Julia Sadowska – 650,80 zł (takiej kwoty również żaden z wolontariuszy, przez wszystkie lata naszego grania nie zabrał), Patryk Wereszczyński – 325,93 zł, Aldona Korytowska – 315 zł, Marta Tymek – 295,81 zł, Dominika Popławska – 294,85 zł, Dawid Strzechmiński – 287,25 zł, Patryk Stefaniak – 269,18 zł, Anna Wiśniewska – 242,54 zł, Małgorzata Hawrylak – 241 zł.

    Najmłodsi  wolontariusze, to uczniowie Szkoły Filialnej w Drozdowie: Martyna Doroch,  Oskar Kusiakiewicz i Maciej Bereda.

24wosp.jpg

Wszystkim wolontariuszom, niezależnie od kwoty jaką zebrali składamy serdeczne podziękowania. Słowa uznania kierujemy również pod adresem rodziców, którzy przewozili wolontariuszy i udzielali wszelkiego wsparcia.

 

    W Drozdowie i  Gorawinie imprezy towarzyszące całej akcji odbyły się w salach wiejskich. W Rymaniu skorzystaliśmy z gościnności Pałacu i właśnie tam w Sali Balowej odbyły się między innymi występy: Zespołu Śpiewaczego „Biadule” (Krystyna Tomaszewicz, Danuta Dybowska, Bernarda Bany, Marzena Tomaszewicz, Julia Bak oraz akordeonista i prowadzący zespół Roman Jagielski); Zespołu Piosenki i Ruchu „TARANTULE” z Gryfic, którego założycielem i choreografem jest Pani Jolanta Nowak. Grupa cieszyła się ogromnym zainteresowaniem widzów. Wśród występujących była młodzież gimnazjalna i ponadgimanzjalna, a także grupa w wieku 35+ . Prezentacje taneczne przeplatane były śpiewem Pani Agnieszki Janeckiej – Kuta, która jest jednocześnie instruktorem tańca.

Wśród prezentacji artystycznych wystąpiła również grupa wokalna (Weronika Sienkiewicz, Natalia Król, Natalia Dykiert) ze Szkoły Podstawowej w Rymaniu, przygotowana przez nauczyciela muzyki Pana Mirosława Obolika.

   Podczas imprezy odbyła się licytacja okazjonalnych gadżetów i ofiarowanych przedmiotów, prowadzona przez Panie Małgorzatę Hawrylak i Bogumiłę Szczęśniak,  przy udziale Aldony Korytowskiej i Huberta Cienkusza oraz dużej pomocy Kornela Szczubkowskiego i Olgi Korytowskiej.

   Ogółem podczas licytacji w Rymaniu pozyskaliśmy 4.873,76 złotych, w tym za gadżety WOŚP 2.616,00 zł.

Ponadto do licytacji mieliśmy przekazane między innymi:

KARNETY na zabiegi od Fundację na rzecz osób niepełnosprawnych „Słoneczko”; KARNETY na basen, VOUCHERY na usługi do SPA ufundowane przez Pałac w Rymaniu; TALONY na usługi w „Salonie u Kudłatej” ufundowane przez Panią Joannę Gadula; TALONY na szczepienie psów od Pana Henryka Gaduli, przedmioty podarowane przez rodzinę Fryzowiczów, którzy przez wszystkie lata „naszego grania” aktywnie uczestniczyli we wszystkich imprezach. Przedmiotem licytacji były również: obrazy „igłą” malowane, otrzymane od Pani Krystyny Brzywczy, firany uszyte i podarowane przez Panią Bożenę Pańka, maskotki przekazane przez Panią Dorotę Rzym obrazy i kosz ze słodkościami od Pani Zuzanny Pabińskiej, usługę fryzjerską od Pani Karoliny Strzechmińskiej, upominki od Oli Korytowskiej.

     Ponadto od Firmy FLOREX otrzymaliśmy przedmioty, które zostały przeznaczone zarówno do licytacji, jak i na upominki dla występujących.

W licytacji bardzo aktywnie uczestniczyło wiele osób, jednak największe kwoty wylicytowali: Pan Przemysław Rylowski, Pan Mirosław Terlecki, Państwo Bernarda i Leszek Bany  oraz  rodzina Figów.

Największą kwotę, bo 700 zł za koszulkę WOŚP otrzymaliśmy od nauczycieli ZSP, których reprezentowała Pani Irena Justyńska. Należy nadmienić, że  szkoła w Rymaniu posiada już dość pokaźną  kolekcję okazjonalnych koszulek.

     Przez cały czas trwania imprezy oblegana była kawiarenka prowadzona przez nauczycieli,  gdzie sprzedawano pyszne wypieki przygotowane przez rodziców uczniów oraz nauczycieli Zespołu Szkół Publicznych w Rymaniu.

     W bufecie prowadzonym przez Radę Sołecką w Rymaniu, na czele z Sołtysem Sołectwa Mirosławem Kiełkowskim, serwowano między innymi bigos, pierogi, chleb ze smalcem i ogórkiem. Ponadto nauczyciele ZSP wraz z uczniami prowadzili loterię fantową, a  Pani Alicja Zięba sprzedawała kosmetyki  Firmy AVON i ORIFLAME ufundowane przez Panią Krystynę Fijołek i Beatę Radoń. Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko, prowadzone przez Panią Magdalenę Pawłowską, która pięknie malowała twarzyczki dzieci.

      Wszystkie  zgromadzone podczas imprezy środki finansowe przekazywane były do sztabu WOŚP.

      Ogółem w Gminie Rymań zebraliśmy 19.526,91  złotych, w tym Drozdowo zebrało  kwotę 3.388  zł, a Gorawino 2.587,43  zł.

Zawartości puszek dostarczanych do sztabu WOŚP  w Rymaniu, były liczone przez Panie: Mariolę Puchalską, Aldonę Korytowską, Małgorzatę Hawrylak,  Renatę Janowską i Bogumiłę Szczęśniak oraz Pana Huberta Cienkusza.  Liczenie pieniędzy zakończyło się ok. godz. 24.00. Do powtórnego liczenia zgromadzonych środków w dniu 11 stycznia dołączyła Pani Ewelina Borek.

       Nie sposób wymienić wszystkich, którzy mieli jakikolwiek udział  w zebraniu tak dużej, rekordowej dla nas kwoty oraz tych, którzy wspomogli organizację imprez na terenie całej Gminy Rymań, dlatego też każdemu, kto dołożył do całej akcji nawet symboliczny grosik, czy pomógł w dowolny sposób  - składamy WIELKIE DZIĘKI.

Bez Waszego zaangażowania, życzliwości, bezinteresowności nie byłoby takiego wyniku i sukcesu dla gminy i myślę, że satysfakcji dla nas samych.

        Szczególne słowa uznania za zaangażowanie kierujemy do pracowników Pałacu w Rymaniu, w tym Pani Julity Murzyńskiej, a także dla Pani Moniki Kuroń oraz Jacka Okonia.

        W materiale nie ma opisanych imprez w Drozdowie i Gorawinie, ale mam nadzieję, że będą one zaprezentowane odrębnie.

        Nadmieniam, że „gramy” już 13 lat i w sumie zebraliśmy ok. 140 tysięcy  zł.

 

Bogumiła Szczęśniak

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Imieniny

21 Maja 2022
Sobota
Imieniny obchodzą:
Donat, Donata, Jan,
Kryspin, Przecława,
Pudens, Tymoteusz,
Walenty, Wiktor,
Wiktoriusz
Do końca roku zostało 225 dni.

Programy tv

Gościmy

Odwiedza nas 1 gość

© 2022 gorawino.net :: Joomla! i J!+AL jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.