gorawino 026m.jpg
powered_by.png, 1 kB
Strona główna arrow Nasza miejscowość arrow Nasze aktualności arrow Zabawa karnawałowa dla dzieci
Zabawa karnawałowa dla dzieci Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: Administrator   

Wniedzielę 31 stycznia 2016 r, w sali wiejskiej w Gorawinie, odbyła się zabawa karnawałowa dla dzieci. Zorganizowana została wspólnie przez: Radę Sołecką, Ochotniczą Straż Pożarną, Koło Gospodyń Wiejskich oraz Stowarzyszenie na Rzecz Ekorozwoju Wsi Gorawino. Nad całością imprezy czuwał sołtys Gorawina Jan Pastuch.  

Zabawa rozpoczęła się przedstawieniem kukiełkowym pt. O wilku i siedmiu koźlątkach. To piękna baśń ludowa spisana i opublikowana przez braci Grimm w 1812 roku. Występującymi aktorami byli członkowie Klubu Seniora „Pod Aniołami”. Zaznaczyć należy, że seniorzy sami wykonali kukiełki koźląt (pod kierunkiem instruktorów z Teatru Lalek ze Szczecina), sami też przygotowali dekoracje. Przedstawienie bardzo podobało się dzieciom, a na zakończenie dzieci mogły z bliska zobaczyć koźlątka oraz ich dotknąć. Najbardziej jednak podobał się wszystkim wilk, choć podczas przedstawienia budził grozę. I szkoda może tylko, że dużo dzieci z rodzicami przyszło już po zakończeniu przedstawienia…
DSC05248.JPG

              Na zabawę przyszło mnóstwo dzieci oraz spora grupa rodziców. Większość dzieci była pięknie przebrana w stroje karnawałowe. Wszyscy bawili się wspaniale w oczekiwaniu na przyjście Mikołaja. Organizowane konkursy dla dzieci były profesjonalnie przygotowane, a dzieci chętnie brały w nich udział. Nie zabrakło drobnych nagród i upominków dla najlepszych. Wyłoniono króla i królową balu oraz wybrano najpiękniejsze stroje karnawałowe.

      Jednak najważniejszym elementem całej imprezy karnawałowej był św. Mikołaj, a było ich nawet dwóch. Przyjechał ze swoimi pomocnikami na wspaniałych, czerwonych saniach ciągniętych przez dwóch strażaków z OSP. Kulminacyjnym punktem było rozdawanie prezentów. Organizatorzy zabawy przygotowali ponad 100 paczek!

Całość zabawy była dobrze zorganizowana. Nie zabrakło w bufecie napojów, wspaniałych ciast upieczonych przez panie z KGW oraz tak lubianych przez dzieci frytek.
Nie zabrakło sponsorów, którzy przekazali pieniądze m.in. na zakup paczek. Wymieńmy ich wszystkich: Rada Sołecka, Koło Gospodyń Wiejskich,  OSP Gorawino,  LUKS "Gorawiński Grot", Firma Produkcyjno-Handlowa "Kartonik" z Gorawina, Urząd Gminy Rymań, Bolesław Stria, Krzysztof Sielicki, Zbigniew Piasecki,  Zbigniew Pastuch, Wiesława Karpecka,  Anna i Tomasz Klepuszewscy,  Maria Jakubowska, Edward Zakrzewski „Świat okien Kołobrzeg”, Buczek i Szostak -Piekarnia Gościno oraz Paweł i Franciszek Makarewicz – Piekarnia Rymań. W imieniu dzieci, organizatorów oraz rodziców wyrażamy im serdeczne podziękowanie.

Impreza karnawałowa dla dzieci wypadła okazale i pewnie wiele z nich z niecierpliwością będzie oczekiwało spotkania z Mikołajem już za rok.

Zdj. Tadeusz Dach

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Imieniny

24 Sierpnia 2019
Sobota
Imieniny obchodzą:
Bartłomiej,
Cieszymir, Jerzy,
Joanna, Malina,
Michalina
Do końca roku zostało 130 dni.

Programy tv

Gościmy

Odwiedza nas 1 gość

© 2019 gorawino.net :: Joomla! i J!+AL jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.