03m.jpg
powered_by.png, 1 kB
Strona główna arrow U sąsiadów arrow Rymań arrow 48 Turniej Recytatorski Ptaki, Ptaszki ..." - 2016
48 Turniej Recytatorski Ptaki, Ptaszki ..." - 2016 Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Autor: Bogumiła Szczęśniak   

48  TURNIEJ RECYTATORSKI

„PTAKI, PTASZKI I PTASZĘTA POLNE”

   27 kwietnia 2016 roku w sali wiejskiej w Rymaniu odbyły się eliminacje gminne REGIONALNEGO TURNIEJU RECYTATORSKIEGO „PTAKI, PTASZKI I PTASZĘTA POLNE”. Turniej został zapoczątkowany  w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Koszalinie, za czasów dawnego województwa koszalińskiego. Jest wiele osób , które z dużym sentymentem podchodzi do Turnieju, chociażby ze względu na to, że kojarzy się z naszym dawnym województwem.

     Recytatorów oceniał Sąd Konkursowy w składzie: Krystyna Golik – Sekretarz Gminy, Renata Maksymiuk – Kierownik Miejsko – Gminnej Biblioteki Publicznej w Gościnie, Małgorzata Wojtaluk – Kierownik Biblioteki Publicznej

w Siemyślu oraz Aneta Majewska, prowadząca świetlicę oraz punkt biblioteczny w Gminie Gościno.  W Turnieju wzięło udział 32 uczestników, w tym: 12 w kategorii „Ptasząt” (klasy I – III szkoły podstawowej), 14 w kategorii „Ptaszków” (klasy IV – VI szkoły podstawowej), 6 w kategorii „Ptaków” (gimnazjum).

Wszyscy uczniowie zaprezentowali się we wspaniale dobranym repertuarze oraz pokazali bardzo wysoki poziom zarówno recytatorski, jak i aktorski. Byliśmy pełni podziwu i zachwytu przy prezentacji każdego utworu. Ponadto byliśmy dumni, że mamy na terenie naszej gminy tak wspaniałych recytatorów.

Niestety konkursy mają to do siebie, że wybiera się najlepszych. Komisja miała ogromny problem, żeby z tak „mocnej” grupy wyłonić osoby, które wyróżniły się czymś wyjątkowym.

     Po burzliwej naradzie udało się osiągnąć kompromis, chociaż i tak uważamy, że więcej osób kwalifikowało się do szczebla wyższego konkursu.

Recytatorami, którzy będą reprezentować Gminę Rymań w eliminacjach powiatowych w Kołobrzegu 27 maja,  zostali:

W kategorii „PTASZĄT”:

     Anita Przeździęk

     Natalia Kowalczyk

W kategorii „PTASZKÓW”: 

      Małgorzata Kaczmarczyk

      Agata Węgrzyn

W kategorii „Ptaków”:

      Natalia Sobczak

      Hubert Wiśniewski.

      Wyróżnienia otrzymali: Julia Dykiert, Olga Korytowska, Wiktoria Kaszuba, Amelia Walczak, Maja Kaczor, Mikołaj Wróblewski, Kornel Szczubkowski, Jan Kaczmarczyk, Julia Skaba, Amelia Ciesielska, Alicja Kowalczyk, Dominika Waligóra, Patryk Wereszczyński.

      Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w Turnieju i gratulujemy wspaniałej pasji, jaką jest recytacja. Ponadto życzymy kolejnych sukcesów.

       Podczas Turnieju wystawione były, jak każdego roku, rzeźby ptaków wykonane przez Panią Teresę Sadowską z Dębicy.

       Organizatorami Turnieju był Urząd Gminy w Rymaniu i Gminna Biblioteka Publiczna im. Władysława Panasa w Rymaniu.

B. Sz.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Imieniny

21 Maja 2022
Sobota
Imieniny obchodzą:
Donat, Donata, Jan,
Kryspin, Przecława,
Pudens, Tymoteusz,
Walenty, Wiktor,
Wiktoriusz
Do końca roku zostało 225 dni.

Programy tv

Gościmy

Odwiedza nas 2 gości

© 2022 gorawino.net :: Joomla! i J!+AL jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.