01m.jpg
powered_by.png, 1 kB
Strona główna arrow U sąsiadów arrow Jarkowo arrow Wycieczka uczniów SP Starnin nad jezioro.
Wycieczka uczniów SP Starnin nad jezioro. Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Autor: Janina Czystow   

                                 WĘDKARSKI DZIEŃ DZIECKA UCZNIÓW SP STARNIN

                              Z CZŁONKAMI  STOWARZYSZENIA ,,KARP TEAM RYMAŃ”

      W dniu 03 czerwca 2016 r. nad jeziorem w Kamieniu Rymańskim odbyło się spotkanie członków  Stowarzyszenia ,,Karp team Rymań”  z uczniami SP Starnin z okazji Dnia Dziecka. Podczas imprezy dzieci wzięły udział w prelekcji przyrodniczo – wędkarskiej celem, której było przybliżenie im wędkarstwa jako racjonalnej formy wypoczynku  i rekreacji oraz rozwijanie wśród nich umiłowania do przyrody oraz kształtowania postaw etyki wędkarskiej. Podczas pobytu nad jeziorem czekało na dzieci mnóstwo atrakcji: poznawanie arkan wędkarstwa, prezentacja nowoczesnego sprzętu wędkarskiego, przygotowywanie zanęty i wyrzucanie jej za pomocą procy w wody jeziora. Ponadto każde dziecko mogło zasiąść na pomostku i złowić rybkę, którą w myśl zasady ,,złap i wypuść” uwolniło tuż po złapaniu. Zaprzyjaźniły się z malutkim szczupaczkiem, którego nazwały ,,Smoczek” oraz miały możliwość przyjrzeć się dorosłemu szczupakowi złowionemu przez Pana Leszka.  Wiele emocji towarzyszyło uwalnianiu okoni. Każdy uczeń mógł wziąć w swoje dłonie okonia i  uwolnić go pozwalając mu wrócić do swojego naturalnego środowiska jakim jest jezioro.
P1030905-001.JPG

Za czynny udział
w spotkaniu dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, słodycze, książeczki propagujące wędkarstwo oraz wędki – zabawki, którymi bawiły się  po powrocie do szkoły. Członkowie stowarzyszenia zadbali także o poczęstunek dla dzieci  i opiekunów, którzy mogli  posilić się przekąskami z grilla. Wszyscy wracali do  szkoły zadowoleni, pełni wiedzy o wędkowaniu i  wrażeń z pobytu nad wodą.

  Na ręce Prezesa Stowarzyszenia ,,Karp Team Rymań” Pana Michała Bany  uczniowie SP
w Starninie oraz ich opiekunowie składają  serdeczne podziękowania wszystkim członkom stowarzyszenia za organizację tak wspaniałej imprezy.


 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Imieniny

14 Sierpnia 2022
Niedziela
Imieniny obchodzą:
Alfred, Atanazja,
Dobrowój, Euzebiusz,
Kalikst, Kaliksta,
Machabeusz
Do końca roku zostało 140 dni.

Programy tv

Gościmy


© 2022 gorawino.net :: Joomla! i J!+AL jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.