04m.jpg
powered_by.png, 1 kB
Strona główna arrow U sąsiadów arrow Rymań arrow Lady D. z Rymania
Lady D. z Rymania Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: Administrator   

Gratulacje dla p. Krystyny Fijołek !!!


W środę 31 sierpnia 2016 roku na konferencji prasowej Starosta Kołobrzeski Tomasz Tamborski przedstawił tegoroczną laureatkę wojewódzkiego etapu konkursu im. Krystyny Bochenek Lady D. Panią Krystynę Fijołek, która została zgłoszona przez Starostę i reprezentowała Powiat Kołobrzeski na etapie wojewódzkim.

Wczoraj w Szczecinie podczas finału wojewódzkiego etapu ogólnopolskiego konkursu o tytuł „Lady D.” odbyło się wręczenie nagród i wyróżnień Niepełnosprawnym Damom za ich działalność. W codziennym życiu pokonują one swoje słabości, choroby i niepełnosprawności, stawiają czoła barierom architektonicznym, komunikacyjnym i społecznym. Nie tracą przy tym uśmiechu, zawstydzając innych swoją determinacją, pasją i zaangażowaniem. Takie właśnie są Lady Disabled, czyli Niepełnosprawne Damy, uczestniczki i laureatki wojewódzkiego etapu konkursu im. Krystyny Bochenek.

We wtorek, 30 sierpnia 2016 roku, podczas finału konkursu poznaliśmy nagrodzone panie z Pomorza Zachodniego. Uroczystość odbyła się w Akademii Sztuki w Szczecinie. Udział w niej wzięli: inicjatorka tegorocznej edycji, poseł Magdalena Kochan, członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego Anna Mieczkowska oraz przedstawiciele organizacji i instytucji zgłaszających kandydatki do konkursu.
2b421e0cbc0323bf57c54ba96c2e8a76.jpg
Celem konkursu, organizowanego od 2002 roku przez Parlamentarny Zespół ds. Osób Niepełnosprawnych oraz Parlamentarną Grupę Kobiet, jest wyróżnienie niepełnosprawnych kobiet, angażujących się w działania kulturalne, społeczne i sportowe oraz udzielających się w organizacjach działających na rzecz osób niepełnosprawnych. Cztery lata temu, dla uczczenia pamięci wieloletniej przewodniczącej kapituły, wicemarszałek senatu Krystyny Bochenek, konkurs nazwany został jej imieniem.  Tegoroczna - druga już - edycja konkursu w województwie zachodniopomorskim odbyła się w inicjatywy Poseł na Sejm RP Magdaleny Kochan.

W tym roku komisja konkursowa zdecydowała o przyznaniu ośmiu wyróżnień, w tym jednej nagrody głównej. Statuetka Lady D. trafiła do Krystyny Fijołek, która o tytuł ubiegała się w kategorii „Życie Społeczne”.

Pani Krystyna Fijołek jest mieszkanką Rymania. Od 7 lat pełni funkcję wolontariuszki w filii Fundacji "Słoneczko" w Rymaniu, która powstała z jej inicjatywy. Mimo orzeczenia o całkowitej niezdolności do pracy, co roku organizuje imprezy, wycieczki i przeglądy dla osób niepełnosprawnych z terenu powiatu Kołobrzeskiego.ca8f6ed2a88e19c4e56cd4cdafa94b70.jpg

 tekst: https://www.powiat.kolobrzeg.pl

zdjęcia: Starostwo Powiatowe
oraz Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Imieniny

21 Maja 2022
Sobota
Imieniny obchodzą:
Donat, Donata, Jan,
Kryspin, Przecława,
Pudens, Tymoteusz,
Walenty, Wiktor,
Wiktoriusz
Do końca roku zostało 225 dni.

Programy tv

Gościmy

Odwiedza nas 1 gość

© 2022 gorawino.net :: Joomla! i J!+AL jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.