gorawino 008m.jpg
powered_by.png, 1 kB
Strona główna arrow Nasza miejscowość arrow Nasze aktualności arrow Oznaczyliśmy kościół w Gorawinie
Oznaczyliśmy kościół w Gorawinie Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Autor: Tadeusz Dach   

Oznaczyliśmy kolejny zabytek na naszym terenie. Tym razem  jest to stary (zbudowany w 1624 roku), zabytkowy kościół w Gorawinie. Można by się zapytać „jak to jest, że o wielu ciekawych miejscach, często zabytkach nie ma nigdzie informacji?”. Stowarzyszenie Historyczne „Pamięć i Tożsamość” postanowiło temu przeciwdziałać i stawie tablice informujące o takich obiektach. Tablice  stoją już w kilku miejscach na terenie gminy Brojce, ale również na terenie gminy Rymań, m.in. przy pałacu w Rymaniu, obok cmentarza ewangelickiego w Starninie, a teraz również przy kościele w Gorawinie.

Podziękowania należą się radzie sołeckiej w Gorawinie, do której zwróciłem się z prośbą pomoc w postawieniu, wcześniej wykonanej przez nasze Stowarzyszenie,  tablicy. Wykonania i zamontowania tablicy podjął się p. Zbigniew Piasecki. Tablica stoi już przy kościele i każdy zainteresowany będzie mógł się dowiedzieć, jak kościół wyglądał dawniej,  i jak była jego historia.

Nasze działania w kwestii oznaczania zabytków w gminie Rymań  będziemy nadal kontynuować, co mamy nadzieję, spotka się z dalszą, pozytywną aprobatą naszych mieszkańców.

dsc00432.jpg


dsc00434.jpgdsc00433.jpgdsc00436.jpg

Zdj. Tadeusz Dach

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Imieniny

21 Października 2018
Niedziela
Imieniny obchodzą:
Bernard, Celina,
Dobromił, Elżbieta,
Hilary, Klemencja,
Pelagia, Pelagiusz,
Urszula, Wszebora
Do końca roku zostało 72 dni.

Programy tv

Gościmy

Odwiedza nas 5 gości

© 2018 gorawino.net :: Joomla! i J!+AL jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.