01m.jpg
powered_by.png, 1 kB
Strona główna arrow W powiecie i gminach arrow Miasto Kołobrzeg arrow Rzeźba Małego Rybaka w kołobrzeskim porcie.
Rzeźba Małego Rybaka w kołobrzeskim porcie. Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: Administrator   

Po pomniku Rybaka i Rybaczki, który od kilku już lat stoi w kołobrzeskim porcie rybackim (przy ul. Szyprów), jest to kolejna, ciekawa rzeźba związana z ludźmi morza.

W ramach obchodów 50-lecia powstania Technikum Rybołówstwa Morskiego w Kołobrzegu, dziś Zespołu Szkół Morskich, uroczyście odsłonięto rzeźbę Małego Rybaka. Stoi ona od kilku dni przy Skwerze Mieszkowskiego, w pobliżu latarni morskiej, w kołobrzeskim porcie. Rzeźbę wykonał artysta Romuald Wiśniewski. Miło jest nam poinformować, że pomysłodawcą idei powstania rzeźby Małego Rybaka jest jeden z najstarszych absolwentów TRM-u p. Andrzej Przybylski (pochodzi z gminy Rymań i przez wiele lat mieszkał w Jarkowie).

20170525_205818.jpg

Ciekawą legendę o Małym Rybaku zamieścił w swojej książce zatytułowanej „Wspomnienia granatowego munduru czyli morska gawęda krotochwilna” p. Edward Stępień. Można się z nią również zapoznać  na portalu internetowym www.miastokolobrzeg.pl

Rzeźba Małego Rybaka na pewno stanie się kolejną atrakcją turystyczną, którą wszyscy odwiedzający port turyści będą uwieczniać na pamiątkowych zdjęciach.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Imieniny

22 Października 2019
Wtorek
Imieniny obchodzą:
Abercjusz, Filip,
Halka, Kordula,
Kordelia,
Przybysława, Sewer
Do końca roku zostało 71 dni.

Programy tv

Gościmy

Odwiedza nas 2 gości

© 2019 gorawino.net :: Joomla! i J!+AL jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.