01m.jpg
powered_by.png, 1 kB
Strona główna arrow U sąsiadów arrow Jarkowo arrow Ciekawostki ze szkoły w Starninie
Ciekawostki ze szkoły w Starninie Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Autor: SP Starnin   
 

      Na przełomie kwietnia i maja w naszej szkole odbyły się różne imprezy, uroczystości i spotkania. W kwietniu obchodziliśmy  Międzynarodowy Dzień Ziemi, przygotowaliśmy plakaty, dzieci brały udział w kalamburach, rozmawialiśmy o odnawialnych źródłach energii, co poszerzyło naszą wiedzę ekologiczną.

    Maj rozpoczęliśmy w placówce od obejrzenia filmów edukacyjnych o symbolach narodowych i Konstytucji 3 Maja. Wspólnie odśpiewaliśmy hymn narodowy następnie przemaszerowaliśmy ulicami wsi z flagami.

p1040196.jpg

   

 

     9 maja odbyła się prelekcja przedstawiciela KRUS z Kołobrzegu na temat „ Bezpieczeństwa w gospodarstwie rolnym”. Dzieci miały możliwość obejrzenia filmu edukacyjnego i otrzymały broszury przedstawiające niewłaściwe zabawy.

16 maja wyjechaliśmy do MDK w Gryficach na spektakl pt. „Jaś i Małgosia” przygotowany przez PSE Narodowy Teatr Edukacyjny im. A. Mickiewicza z Wrocławia. Pod koniec maja odbyło się spotkanie integracyjne z okazji Dnia Mamy i Taty. Uczniowie przedstawili program słowno - muzyczny na którego zakończenie wręczyli rodzicom prezenty i kwiaty. Po słodkim poczęstunku wspólnie obejrzeliśmy przedstawienie teatralne przygotowane przez aktorów  „Grupy T” z Torunia pt. „ Supełki- nieoczekiwana zmiana miejsc”, które rozwijało empatię i szacunek wobec zwierząt i opiekuńczej postawy wobec słabszych.

Zdj. SP Starnin

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Imieniny

14 Sierpnia 2022
Niedziela
Imieniny obchodzą:
Alfred, Atanazja,
Dobrowój, Euzebiusz,
Kalikst, Kaliksta,
Machabeusz
Do końca roku zostało 140 dni.

Programy tv

Gościmy


© 2022 gorawino.net :: Joomla! i J!+AL jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.