gorawino 021m.jpg
powered_by.png, 1 kB
Strona główna arrow Klub Seniora arrow Działalność arrow Seniorzy z Rymania na podium!
Seniorzy z Rymania na podium! Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Autor: Tadeusz Dach   

IV Senioriada , w której wzięły udział Kluby Seniora z powiatu kołobrzeskiego za nami. Emocji, jak zawsze było dużo . Udział w niej wzięły: „Złoty Wiek” z Gościna, „ Młodzi Duchem” z gminy Kołobrzeg, „Złota Jesień” z Siemyśla,  „Pod Aniołami” z Rymania,  „Sercem Młodzi” z Dygowa, Harcerski Krąg Seniora „Jantar”  Bałtyckiego Hufca Morskiego w Kołobrzegu oraz Klub Seniora z Ustronia Morskiego, który był organizatorem spotkania.

 Najpierw był przemarsz kolorowego korowodu przez Ustronie Morskie. Później oficjalne otwarcie na stadionie, występy artystyczne poszczególnych Klubów oraz konkurencje sportowe dla seniorów.

Wójtowie z poszczególnych gmin, również walczyli o punkty w konkurencji dojenia krowy „Mućki”. Wygrał  wójt z Dygowa, a wójt z Rymania był drugi!

dsc04702.jpg

Seniorzy natomiast uczestniczyli w następujących konkurencjach:  strażak, wędkarz, rzut kurą sołtysa, mumia, bieg z wodą i picie mleka. Po podliczeniu wszystkich konkurencji IV  Senioriadę wygrali seniorzy z Ustronia Morskiego, drugie miejsce zajęli seniorzy z Siemyśla, a trzecie seniorzy z Rymania! Kolejne miejsca zajęli seniorzy z Dygowa, Gościna oraz z gminy Kołobrzeg. Ponadto Rymań otrzymał specjalny puchar za występy artystyczne. Furorę wśród widzów zrobiła nasza seniorka p. Melania śpiewając a capella piosenkę „Greckie wino” (były bisy!) oraz występ taneczny zespołu seniorów z greckim tańcem „Zorba”. Podobny puchar otrzymało również Ustronie Morskie za prezentację Klubu podczas przemarszu korowodu (choć i tu wg nas, Rymań prezentował się najbardziej efektownie).

Do zobaczenia za rok, na V Senioriadzie, którą będzie organizował Klub Seniora z  gminy Kołobrzeg.

Zdj. Tadeusz Dach

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Imieniny

28 Maja 2018
Poniedziałek
Imieniny obchodzą:
Augustyn, German,
Jaromir, Priam,
Wiktor, Wiktoriusz,
Wilhelm, Wrócimir
Do końca roku zostało 218 dni.

Programy tv

Gościmy

Odwiedza nas 5 gości

© 2018 gorawino.net :: Joomla! i J!+AL jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.