gorawino 008m.jpg
powered_by.png, 1 kB
Święto chleba w Rymaniu. Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Autor: Tadeusz Dach   

Po raz kolejny dożynki gminy Rymań odbyły się na stadionie sportowym w Rymaniu. Tym razem pod oficjalną nazwą "Do Bochenka od Ziarenka" , określane  jako polsko niemieckie święto chleba, połączone z zakończeniem wakacji.

Impreza dożynkowa, której gospodarzami były tym razem sołectwa z Gorawina i Drozdowa wypadła dość okazale. I choć na początku było niezbyt wielu jej uczestników, to w dalszej części były już całe tłumy.

Wszystko zaczęło się od mszy świętej, którą celebrował ks. Marek Mierzwa – proboszcz parafii w Gorawinie.  Śpiew podczas mszy wspaniale  wspomagał zespół śpiewaczy „Biadule” z Kinowa. Było kilka oficjalnych wystąapień, w tym gości z zaprzyjaźnionej gminy z Niemiec. Następnie sołtysi z Gorawina (J. Pastuch)  oraz Drozdowa (K. Wróblewska) przekazali świeżo upieczony chleb  Wójtowi Gminy Rymań Mirosławowi Terleckiemu, który łamał się nim z uczestnikami spotkania.

dsc06091.jpg

Później było dużo zabawy i konkursów dla rolników i gospodyń, w tym rajd z taczką słomy, picie wody przez słomkę oraz bieg posłańca w płetwach. Wystąpił zespół "Biadule" oraz "Tarantule".

W przerwach odbyło się także Narodowe Czytanie "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego w wykonaniu Małgorzaty Hawrylak oraz Włodzimierza Kęderskiego. Poszczególne konkurencje były mocno dopingowane przez zgromadzoną publiczność. Całość imprezy prowadziła bardzo sprawnie p. Bogumiła Szczęśniak z gminy Rymań.

Nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych, którzy bawili się za darmo na różnego rodzaju „dmuchańcach”.

Najsprytniejszym sołtysem  została Kazimiera Wróblewska z Drozdowa, gospodynią została Edyta Dąbrowska z Rymania, a gospodarzem Marek Bartoszewicz z Dębicy.

Impreza dożynkowa zakończyła się zabawą taneczną.Zdjęcia T. Dach
Więcej zdjęć również na:  https://miastokolobrzeg.pl

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Imieniny

22 Maja 2019
Środa
Imieniny obchodzą:
Emil, Helena, Jan,
Julia, Krzesisława,
Rita, Wiesław,
Wiesława, Wisława
Do końca roku zostało 224 dni.

Programy tv

Gościmy

Odwiedza nas 1 gość

© 2019 gorawino.net :: Joomla! i J!+AL jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.