gorawino 023m.jpg
powered_by.png, 1 kB

Strona główna
Uczniowie ze Starnina w Bibliotece Gminnej Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Autor: SP Starnin   

                Uczniowie Szkoły w Starninie przekonują  -   ,,Czytanie jest trendy” !!!


   W bieżącym roku szkolnym chcemy, aby nasi uczniowie jeszcze bardziej polubili czytanie. Specjalnie dla nich, już od września, rozpoczynamy akcję „Czytanie jest trendy”.
Jest ona  nakierowana na kształtowanie nawyku czytania, zapoznania z różnorodną literaturą dziecięcą oraz wyrabiania zamiłowania do książek.
   Będzie sporo ciekawych przedsięwzięć: spotkania czytelnicze – głośne czytanie książek przez dorosłych, prezentacje ciekawych książek przez uczniów ,,Warto przeczytać” – uczniowskie recenzje, konkursy plastyczne: ,,Moja ulubiona książka”,  ,,Plakat reklamujący czytanie”, konkursy pięknego czytania w klasie III.
   W ramach akcji  uczniowie naszej szkoły  19.09.2017r. odwiedzili Gminną Bibliotekę w Rymaniu.
p1040475.jpg

Wzięli udział w lekcji bibliotecznej,  podczas której mieli okazję poznać pracę bibliotekarza. Przebywali we wszystkich  pomieszczeniach biblioteki, poznali ich  przeznaczenie. Mieli okazję obejrzeć najstarsze książki i  księgi inwentarzowe  biblioteki. Samodzielnie zakładali karty dla wybranych przez siebie książek, które później wypożyczyli, bowiem  Pani  Beata włączyła uczniów klasy III  do grona czytelników biblioteki. Lekcję zakończono twórczą działalnością plastyczną  uczniów, której efektem były kolorowe zakładki do książek. Spotkanie odbywało się miłej i pełnej wrażeń atmosferze. Dla niektórych uczniów była to pierwsza wizyta w ,,domu książek”, ale na pewno nie ostatnia.


 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Imieniny

21 Lipca 2018
Sobota
Imieniny obchodzą:
Andrzej, Benedykt,
Daniel, Paulina,
Prakseda, Prokop,
Stojsław, Wiktor,
Wiktoriusz
Do końca roku zostało 164 dni.

Programy tv

Gościmy

Odwiedza nas 1 gość

Informacja

Strona ruszyła dnia
10-06-2008
Strona działa już
3693 dni.

© 2018 gorawino.net :: Joomla! i J!+AL jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.