Strona główna arrow Sport arrow Viking arrow Wiking Rymań wygrał w Miastku!
Wiking Rymań wygrał w Miastku! Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: Administrator

Czarna Perła Miastko - Wiking Rymań  2:3 (14:25, 17:25, 25:23, 25:19,13:15)

Po horrorze z Miastka przywozimy dwa punkty. Po ciężkim boju wygrywamy w tie-breaku.

Ten mecz zaczęliśmy bardzo skoncentrowani. Graliśmy bardzo dobrze w każdym elemencie. Przy dobrym przyjęciu, wygrywaliśmy pojedynki na siatce. Do tego dołożyliśmy punkty z zagrywki. Zespół z Miastka nie mógł przez dłuższy czas znaleźć sposobu na zatrzymanie naszych akcji. Efektem było wygranie przez nasza drużynę dość gładko dwóch pierwszych partii do 14 i 17. W trzecim secie, chyba chcieliśmy jak najszybciej zakończyć to spotkanie. Nasza gra siadła. Popełniliśmy błędy w przyjęciu, mieliśmy problem ze skończeniem swoich ataków. Zespół z Miastka natomiast nie mając nic do stracenia, zaczął grać odważnie, nie popełniał zbyt wielu błędów, kończąc przy tym swoje ataki. Trzeci set był więc bardzo wyrównany, ale w końcówce to gospodarze cieszyli się ze zwycięstwa w tej partii do 23. W czwartym secie gospodarze niesieni dopingiem własnej publiczności ponownie postawili twarde warunki, a nasza niemoc poskutkowała tym, że o wszystkim miał zadecydować tie-break.

Do tej partii wyszliśmy jeszcze bardziej skoncentrowani. Od samego początku udało nam się wypracować 2,3-punktową przewagę. Jednak w końcówce gospodarze doprowadzili do stanu 13:13. Wtedy udało nam się wreszcie zapunktować blokiem, a następnie skończyliśmy akcję z kontry ostatecznie wygrywając tę partię do 13 i całe spotkanie 3:2.

Podsumowując, ten mecz dostarczył nam wiedzy co w naszej grze szwankuje i nad czym musimy się skupić i pracować. Dwa punkty, które wywozimy z Miastka cieszą, choć nie ukrywamy, że niedosyt jest duży. W następny weekend z uwagi na Święto Niepodległości liga nie gra, natomiast już 18 listopada w Rymaniu zmierzymy się z drużyną SGS Goleniów. Zadanie z rodzaju tych trudnych, Goleniów to jeden z faworytów do wygrania całych rozgrywek. Walki na pewno nie zabraknie, już teraz zapraszamy.
Nadmienić należy, że w naszej drużynie po raz pierwszy zaprezentowali się w meczu o punkty nowi zawodnicy, którzy wzmocnili nasze szeregi - przyjmujący Paweł Madej oraz rozgrywający Mariusz Kowalik, który występował już w naszej drużynie. Oboje w poprzednim sezonie reprezentowali barwy zespołu Bronek Koszalin i walczyli z nim w barażach o 2 ligę.

Oczywiście dziękujemy naszym seniorom z klubu seniora "Pod Aniołami" którzy w mocnym składzie przybyli razem z nami do Miastka, uzbrojeni w szaliki, trąbki i bęben, często zagłuszali miejscową publiczność.

Zdjęcia: Jola Dach

« poprzedni artykuł   następny artykuł »