gorawino 017m.jpg
powered_by.png, 1 kB
Strona główna arrow U sąsiadów arrow Jarkowo arrow ,,Misja śniadaniowa w SP Starnin!
,,Misja śniadaniowa w SP Starnin! Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Autor: SP Starnin   

    W dniu 8 listopada 2017 r. dzieci z   klasy III i OP włączyły  się do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Śniadanie daje moc”. Miała  ona na celu zwiększanie świadomości dzieci  na temat  zdrowego odżywiania.

   Wspólnie przygotowany i spożyty posiłek połączony był z przypomnieniem przede  wszystkim ważnej roli śniadania. Obejrzeliśmy  i omówiliśmy prezentację multimedialną przygotowaną przez Panią Weronikę Piechocką , dotyczącą zasad zdrowego żywienia ze szczególnym uwzględnieniem znaczenia  śniadania. Dzieci aktywnie zaangażowały się w dyskusję dotyczącą prezentacji.
W przeddzień i w dniu akcji powstało 10 plakatów wykonanych przez klasę III, promujących 12 zasad zdrowego odżywiania.

p1050039.jpg

  W przygotowaniach wsparli nas rodzice naszych uczniów. Dzięki nim na naszych szkolnych stolikach znalazły się kolorowe i zdrowe produkty, z których dzieci samodzielnie przygotowywały kanapki. Nie zabrakło również soków, zdrowej wody mineralnej,  jogurtów. Dzieci miały swobodę wyboru  produktów, napojów dzięki Paniom: Marcie Dybowskiej, Emilii Sielickiej, Annie Król, które przygotowały szwedzki stół. Dziękujemy im serdecznie za pomoc.

    Akcja  zwiększyła świadomość naszych uczniów na temat  zdrowego odżywiania i roli śniadania
w diecie człowieka, oraz pozwoliła na większą integrację społeczności szkolnej. Było smacznie, zdrowo, barwnie.


zdj. SP Starnin
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Imieniny

14 Sierpnia 2022
Niedziela
Imieniny obchodzą:
Alfred, Atanazja,
Dobrowój, Euzebiusz,
Kalikst, Kaliksta,
Machabeusz
Do końca roku zostało 140 dni.

Programy tv

Gościmy

Odwiedza nas 1 gość

© 2022 gorawino.net :: Joomla! i J!+AL jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.