gorawino 021m.jpg
powered_by.png, 1 kB
Strona główna arrow Historia w Gminie arrow Źródła arrow Stowarzyszenie Historyczne arrow Powstało Stowarzyszenie Historyczne w Rymaniu
Powstało Stowarzyszenie Historyczne w Rymaniu Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Autor: Tadeusz Dach   

16 marca 2018 r, w Gminnej Bibliotece Publicznej odbyło się zebranie założycielskie Stowarzyszenia Historycznego w Rymaniu. Członkowie dotychczas działającego Stowarzyszenia Historycznego „Pamięć i Tożsamość” z oddziału rymańskiego, postanowili odłączyć się od Stowarzyszenia z Brojc , zakładając Stowarzyszenie własne z siedzibą w Rymaniu. Główną przyczyną takiego działania był fakt usytuowania Stowarzyszenia brojeckiego na terenie dwóch sąsiadujących powiatów i konflikt interesów, z tym związany,  podczas ewentualnego uzyskiwania środków finansowych na działalność grupy rymańskiej Stowarzyszenia.

W dalszej swej działalności Stowarzyszenie Historyczne z Rymania nadal będzie ściśle współpracowało ze Stowarzyszeniem z Brojc.

dsc02193.jpg

Przedstawicielem Stowarzyszenia Historycznego w Rymaniu został Tadeusz Dach. Nadal zajmujemy się problematyką związaną z historią i prowadzimy Regionalną Izbę Muzealną w Rymaniu. O konkretnych działaniach w 2018 roku, napiszemy wkrótce. Bieżące informacje o działalności Stowarzyszenia są dostępne na stronie internetowej www.gorawino.net (w dziale „Historia w gminie”) oraz na profilu facebookowym: https://www.facebook.com/stowarzyszeniehistoryczneryman /.

Zapraszamy sympatyków naszej działalności do wstąpienia w nasze szeregi. Zapraszamy też do odwiedzin Izby Muzealnej w Rymaniu, gdzie zawsze można zobaczyć wśród zbiorów coś ciekawego oraz porozmawiać na temat działalności Stowarzyszenia.  Najbliższy dyżur w Izbie Muzealnej odbędzie się w   niedzielę 8 kwietnia w godzinach 16.00-18.00.                             

 dsc02186.jpgdsc02190.jpgdsc02191.jpg                                                                                                                


Zdjęcia: Jola Dach

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Imieniny

21 Marca 2019
Czwartek
Imieniny obchodzą:
Benedykt, Filemon,
Lubomira, Mikołaj
Do końca roku zostało 286 dni.

Programy tv

Gościmy

Odwiedza nas 1 gość

© 2019 gorawino.net :: Joomla! i J!+AL jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.