gorawino 017m.jpg
powered_by.png, 1 kB
Strona główna arrow Historia w Gminie arrow Źródła arrow Stowarzyszenie Historyczne arrow Stowarzyszenie Historyczne w Rymaniu, zaprasza na spotkanie
Stowarzyszenie Historyczne w Rymaniu, zaprasza na spotkanie Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Autor: Tadeusz Dach   

logo1.jpgCzłonkowie Stowarzyszenia Historycznego „Pamięć i Tożsamość” zapraszają wszystkich sympatyków historii z gminy Rymań na spotkanie, jakie odbędzie się w bibliotece gminnej w Rymaniu,  w czwartek 26 kwietnia 2018 roku o godz. 18.00.

W miłej atmosferze, w otoczeniu książek,  przy kawie, herbacie i ciastku, chcemy porozmawiać o dotychczasowych działaniach Stowarzyszenia oraz o planach na 2018 rok.

Głównym tematem będzie organizacja „Pikniku historycznego” (19 maja 2018) połączonego z akcją „Noc muzeów”. Tak w skrócie: będzie grupa rekonstrukcji historycznej , wystawa o lotnisku Pinnow, poszukiwania „skarbów” za pomocą wykrywaczy metali, konkurs dla młodzieży na temat eksponatów w Izbie Muzealnej, oczywiście będzie otwarta nasza Izba Muzealna, ale też będzie grochówka wojskowa, kiełbaski z grilla, napoje. Więcej informacji na zebraniu.

Nie zabraknie spraw bieżących. Planujemy też ogłoszenie konkursu na logo oraz nazwę naszego Stowarzyszenia. Pierwszych propozycji oczekujemy na planowanym „Pikniku historycznym” 19 maja.

Już planujemy działania związane  w związku z 100 rocznicami  zakończenia I wojny światowej i odzyskania niepodległości Polski.

                                                                             Zapraszamy

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Imieniny

21 Marca 2019
Czwartek
Imieniny obchodzą:
Benedykt, Filemon,
Lubomira, Mikołaj
Do końca roku zostało 286 dni.

Programy tv

Gościmy

Odwiedza nas 1 gość

© 2019 gorawino.net :: Joomla! i J!+AL jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.