01m.jpg
Image

Gadu-Gadu, Kontakt

gg 5872752
administrator Tadeusz, tdach@go2.pl

Przyjazne strony

Image
powered_by.png, 1 kB
Strona główna arrow Co słychać w gminie? arrow Co słychać w Gminie? arrow Święto Konstytucji 3 Maja w Rymaniu
Święto Konstytucji 3 Maja w Rymaniu Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: Administrator   

W Rymaniu miała miejsce wspaniała uroczystość patriotyczna. Podczas uroczystej akademii obchodzono Święto Konstytucji 3 Maja, Święto Flagi Państwowej oraz 5 rocznicę nadania Bibliotece Gminnej imienia prof. Władysława Panasa.

Wystąpił zaprzyjaźniony z gminą Rymań chór „Kombatant”, który jak zawsze zaprezentował się wspaniale. Ucieszył nas fakt, iż w składzie chóru śpiewa również Ania, do niedawna mieszkanka Rzesznikowa i członkini Klubu Seniora „Pod Aniołami”.

Najstarszy kombatant w gminie Rymań, Gustaw Dach, który wystąpił w mundurze galowym,  otrzymał piękną,  pamiątkową pozycję książkową.

Panie Aldona Korytowska oraz Renata Janowska recytowały wiersze wspominające Władysława Panasa, byłego mieszkańca Dębicy. Pięć lat wstecz uroczyście nazwano jego imieniem Bibliotekę Gminną. Można też było zobaczyć wystawę wspomnieniową o prof. W. Panasie.

dsc03337.jpg

Wszystko to odbyło się w bardzo przyjemnej atmosferze przy kawie , herbacie i wspaniałym cieście. I tylko może trochę żal, że nie dopisali mieszkańcy Rymania,  a  na sali było trochę pustych miejsc. Na spotkanie to przybyła również  młodzież z pobliskiego Monaru. Całość imprezy prowadziła kierownik referatu oświaty, kultury i sportu w gminie Rymań p. Bogumiła Szczęśniak, której należą się wielkie słowa uznania, a  w przygotowaniach  wspomogli ją panie Aldona Korytowska oraz Renata Janowska.Zdj: Tadeusz Dach

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Święta!

Image

Imieniny

18 Grudnia 2018
Wtorek
Imieniny obchodzą:
Bogusław, Gracjan,
Gracjana, Laurencja,
Wilibald, Wszemir
Do końca roku zostało 14 dni.

Programy tv

Gościmy

Odwiedza nas 3 gości

© 2018 gorawino.net :: Joomla! i J!+AL jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.