gorawino 021m.jpg
powered_by.png, 1 kB
Strona główna arrow Klub Seniora arrow Działalność arrow Rymań wygrał Senioriadę Powiaatową!
Rymań wygrał Senioriadę Powiaatową! Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Autor: Tadeusz Dach   

Tym razem V Senioriadę Klubów Seniora z powiatu kołobrzeskiego organizowała Gmina Kołobrzeg  wraz ze swoim  Klubem „Młodzi Duchem”. Spotkanie Klubów Seniora odbyło się w Rościęcinie. Udział w nim wzięły: „Złoty Wiek” z Gościna, „ Młodzi Duchem” z gminy Kołobrzeg, „Złota Jesień” z Siemyśla,  „Pod Aniołami” z Rymania,  „Sercem Młodzi” z Dygowa. Niestety, nie było Klubu Seniora z Ustronia Morskiego.

Nie było też, tradycyjnego już, przemarszu  Klubów Seniora, a spotkanie odbyło się na boisku sportowym  przy świetlicy wiejskiej. Dopisała pogoda, było słonecznie, a nawet zbyt gorąco. Już w bramie powitalnej czekała nas niespodzianka. Wójt gminy Kołobrzeg oraz przewodniczący Rady Gminy i Kierownik GOPS-u witali wszystkich przybyłych gości, wręczając każdemu uczestnikowi upominek powitalny. Poszczególne Kluby Seniora zostały rozlokowane w dużych namiotach, gdzie można było schronić się przed słońcem. Na stołach nie zabrakło ciast i napojów.

dsc04303.jpg


Senioriada została uroczyście otwarta, a sami seniorzy przystąpili do rywalizacji w konkurencjach sportowych. Był rzut piłką lekarską z nad głowy, wyścig kelnerów, przenoszenie piłki nad głowami, tor z przeszkodami, przenoszenie krążków ze skakanką oraz „snajper” – rzut piłką do celu. Seniorzy z Rymania wygrali trzy konkurencje tj, rzut piłką lekarską, przenoszenie piłki nad głową oraz rzut piłką do celu, który wygraliśmy z dużą przewagą.

Po podsumowaniu  okazało się, że Seniorzy z Rymania zajęli I miejsce w V Senioriadzie, za co otrzymaliśmy okazały puchar. Drugie miejsce zajęli seniorzy z gminy Kołobrzeg, a trzecie z gminy Dygowo. Wielkie brawa dla zwycięzców oraz pozostałych drużyn. Niby była to tylko zabawa, prawdziwej rywalizacji również nie zabrakło.

dsc04254.jpg


Po zakończeniu konkurencji sportowych, prezentowane były występy artystyczne. Było co oglądać i podziwiać. Na scenie również wystąpiła reprezentacja gminy Ustronie Morskie. Były piosenki, występy kabaretowe, tańce oraz pokaz karate. Członkowie Klubu Seniora z Rymania pokazali swój taniec bawarski, „zespół Kostka” śpiewał piosenkę  „Miłość w Zakopanem”, furorę zrobiła pani Melania( 87 lat!), która  zaśpiewała a’capella walca z filmu „Noce i Dnie”. Był bis oraz wręczono jej dwa duże bukiety kwiatów od rymańskich seniorów. Do tej samej melodii nasi seniorzy zatańczyli na scenie walca. Warto też odnotować, że certyfikat „Zuch Kobity” otrzymała nasza koleżanka Marysia,

Wielkie brawa dla Gminy Kołobrzeg i jej Klubu Seniora „ Młodzi Duchem”, którzy przygotowali wspaniałą imprezę. Bufet był obficie zaopatrzony: bigos, grochówka, grzybowa, kiełbaski  oraz kiszka ziemniaczana z grilla, a także słynne już pierogi z Rościęcina wykonywane m.in. przez p. sołtys tej miejscowości. Nie zabrakło kawy, herbaty oraz napojów chłodzących.  Zabawa trwała jeszcze długo po zakończeniu oficjalnych konkurencji.

Gdzie spotkamy się za rok? Wróbelki ćwierkają, że w Gościnie….

Zdj: T. Dach, S. Ciechanowicz

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Imieniny

22 Maja 2019
Środa
Imieniny obchodzą:
Emil, Helena, Jan,
Julia, Krzesisława,
Rita, Wiesław,
Wiesława, Wisława
Do końca roku zostało 224 dni.

Programy tv

Gościmy

Odwiedza nas 1 gość

© 2019 gorawino.net :: Joomla! i J!+AL jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.