gorawino 017m.jpg
powered_by.png, 1 kB

Strona główna
Grill w Leszczynie Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Autor: Tadeusz Dach   

W niedzielę 26 sierpnia, członkowie Stowarzyszenia Historycznego w Rymaniu spotkali się na imprezie integracyjnej . Odbyło się to w Leszczynie, a organizacji podjął się nasz członek Arek Trybuchowski z żoną. Piekliśmy kiełbaski na  ognisku oraz na grillu. Koledzy przynieśli domowe wyroby m.in. pikantne ogórki. Okazało się że może być wesoło i przyjemnie, nawet przy piwku bezalkoholowym.  

Nie zabrakło rozmów o działalności Stowarzyszenia. Padło wiele propozycji odnośnie działań w najbliższej przyszłości. Już 8 września będziemy brali udział (wspólnie z Towarzystwem Przyjaciół Muzeum Oręża) w Kołobrzegu w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa.
dsc05930.jpg

Będziemy tam prezentować eksponaty z naszej Izby Muzealnej mówiące o życiu codziennym naszych przodków. Natomiast 22 września w Muzeum Oręża w Kołobrzegu odbędą się prelekcje m.in. związane ze stuleciem odzyskania niepodległości i udziału w tym „Błękitnej armii” gen. Hallera, ale również wystąpię tam z prelekcją nt. „Działalności Stowarzyszenia Historycznego w środowisku wiejskim”. W Muzeum Oręża zostanie otwarta wystawa pn. „Kołobrzeg dawniej i dziś” (Kamienica Kupiecka), a później część uczestników pojedzie autokarem do Rymania, gdzie odbędzie się zwiedzanie Izby Muzealnej oraz wizyta w lapidarium na cmentarzu komunalnym w Rymaniu.  

Omawialiśmy też trwające prace na tym cmentarzu przy renowacji pomnika wojennego. Zakończyliśmy sprawę konserwacji krzyża znalezionego w lesie pod Powalicami. Został on umieszczony w lapidarium na cmentarzu w Powalicach ( wkrótce napiszę o tym szerzej).

Okazało się, że pomysłów nam nie brakuje, a działalność Stowarzyszenia nadal chcemy rozszerzać.

Chciałbym jeszcze raz podziękować Państwu Beacie i Arkadiuszowi Trybuchowskim za przygotowanie naszego spotkania.

dsc05927.jpg

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Imieniny

23 Sierpnia 2019
Piątek
Imieniny obchodzą:
Apolinary,
Benicjusz, Filip,
Laurenty, Sulirad,
Walerian, Waleriana,
Zacheusz
Do końca roku zostało 131 dni.

Programy tv

Gościmy

Odwiedza nas 1 gość

Informacja

Strona ruszyła dnia
10-06-2008
Strona działa już
4091 dni.

© 2019 gorawino.net :: Joomla! i J!+AL jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.