03m.jpg
powered_by.png, 1 kB
Strona główna arrow Historia w Gminie arrow Stowarzyszenie Historyczne arrow Europejskie Dni Dziedzictwa  podsumowanie
Europejskie Dni Dziedzictwa  podsumowanie Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Autor: Tadeusz Dach   

Zakończyły się obchody w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa obchodzone w Polsce jako „Niepodległa dla wszystkich”, a w województwie zachodniopomorskim jako „Sąsiedztwo”. Cieszy nas ogromnie, że organizatorzy obchodów w Kołobrzegu wybrali nasze Stowarzyszenie Historyczne z Rymania jako współpartnera. Nasz udział  nie był taki mały. W pierwszej części, jaka odbyła się m.in. w dniu 8 września przed ratuszem przedstawiliśmy wystawę zatytułowaną „Narzędzia naszych przodków” na bazie eksponatów z Regionalnej Izby Muzealnej w Rymaniu oraz wystawę fotograficzną o byłym niemieckim lotnisku Pinnow (Rzesznikowo).

W drugiej odsłonie EDD w Muzeum Oręża w  Kołobrzegu odbyła się konferencja, na której  prezentowane były prelekcje na temat 100 rocznicy odzyskania niepodległości. W drugiej jej części,  w ramach programu „Sąsiedztwo” zaprezentowałem   prelekcję na temat „ Działalność Stowarzyszenia Historycznego w środowisku wiejskim”, a przewodniczący stowarzyszeń byłych Kołobrzeżan z Niemiec , p. Ernst Schroeder mówił o współczesnych relacjach Stowarzyszenia Byłych Kołobrzeżan  z miastem Kołobrzeg. W Muzeum Oręża otwarto wystawę          „Kołobrzeg dawniej i dziś” ( rożnych przedsięwzięć było znacznie więcej). Później chętni pojechali na wycieczkę autokarem do lapidarium  oraz Regionalnej Izby Muzealnej w Rymaniu.
1dsc_0271.jpg

Nasze działania zostały odebrane bardzo pozytywnie. Chwalono nas za zbudowanie tak ładnego lapidarium, podziwiano też naszą kolekcję eksponatów zgromadzoną w Izbie Muzealnej. Zadawano przy tym mnóstwo pytań. Chciałbym tu wyrazić podziękowanie moim kolegom ze Stowarzyszenia Historycznego, którzy brali udział w przygotowaniach i obchodach EDD: Andrzejowi Kozioł, Darkowi Pułło, Edmundowi Kaźmierskiemu oraz Wilkowi Radoniowi.

Oceniam nasz udział w obchodach Europejskich Dniach Dziedzictwa, jako duży sukces. Zaprezentowaliśmy się szerzej promując przy tym naszą działalność   oraz gminę Rymań.


Zdjęcia: Radosław Horanin, Roman Polan

1dsc_0245.jpg1dsc_0254.jpgimg_0140.jpgimg_0140.jpgimg_0162.jpgimg_0164.jpgimg_0177.jpgimg_0165.jpgimg_0185.jpg1dsc_0285.jpg1dsc_0227.jpg


1dsc_0290.jpg1dsc_0294.jpg1dsc_0313.jpg1dsc_0316.jpg1dsc_0325.jpg

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Imieniny

27 Czerwca 2019
Czwartek
Imieniny obchodzą:
Maria Magdalena,
Władysław,
Władysława,
Włodzisław
Do końca roku zostało 188 dni.

Programy tv

Gościmy

Odwiedza nas 1 gość

© 2019 gorawino.net :: Joomla! i J!+AL jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.