gorawino 023m.jpg
powered_by.png, 1 kB

Strona główna
10 lat Klubu Seniora w Rymaniu! Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Autor: Jola i Tadeusz Dach   

Bal Seniora, jaki odbył się w rymańskim Pałacu, był  udanym podsumowaniem 10 – lecia Klubu Seniora „Pod Aniołami”, działającego przy GOPS w Rymaniu. Sala była pełna. Nie zabrakło gości z zaprzyjaźnionych klubów z Gościna, Siemyśla, Dygowa oraz Sławoborza. Na bal przybyła również duża grupa seniorów z Klubu „Pod Aniołami”, którzy byli organizatorami balu oraz ok. 60 seniorów(!) z całej gminy Rymań , którzy nie są członkami naszego klubu, ale może w przyszłości do nas dołączą.  Dopisali też zaproszeni goście: był radny sejmiku województwa zachodniopomorskiego, starosta powiatowy, burmistrz Gościna, wójtowie z Dygowa i Siemyśla, radni powiatowi, przewodniczący rady gminy z Rymania z kilkoma radnymi i wielu innych.

Bal został otwarty przez gospodarzy imprezy: Kierownika GOPS w Rymaniu p. Aldonę Więcek oraz wójta gminy Rymań Mirosława Terleckiego. Z okazji X lecia Klubu Seniora zorganizowana była też wystawa działań Klubu, m.in. z wyjazdów do ciekawych miejsc w Polsce oraz w Europie. Można było tam dowiedzieć się choćby o tym, że klubowicze podczas ostatnich dziesięciu lat przejechali ponad 45 tys. kilometrów oraz odwiedzili aż 8 europejskich stolic! Była też wystawa naszych artykułów pogrupowanych rocznikami, zatytułowanych  „Z Aniołami w Polskę i świat…”.

029.jpg

 Minutą ciszy uczciliśmy też naszych członków, którzy odeszli już z tego świata.

Od kilku już lat Klub Seniora z Rymania organizuje bale tematyczne związane z miejscami, które odwiedziliśmy lub też chcemy do nich pojechać. Tak więc był już m.in. bal grecki, bawarski, a tym razem bal był w stylu francuskim. Nie zabrakło dekoracji ( wiatrak z Moulin Rouge, brama wyjściowa udekorowana w kolorach flagi francuskiej, czy  tez świeczki oraz serwetki na stołach również w trzech kolorach), strojów uczestników, oraz potraw związanych z Francją. Były też wyświetlane  widoki  przybliżające ten kraj z najciekawszymi jego elementami turystycznymi. Grupa młodzieży z pobliskiego Monaru śpiewała nam przy gitarze nastrojowe piosenki w języku francuskim, co tylko podkreśliło tematykę naszego balu. Francuskie piosenki (chociaż po polsku) śpiewał też członek naszego klubu p. Konstanty.

Dużym zaskoczeniem było odtańczenie przez seniorów z Rymania kankana. Nie zabrakło fruwających spódnic, odkrytych kolan i przede wszystkim uśmiechów  tak osób tańczących, jak i widzów. Nasze panie otrzymały za ten występ ogromne brawa.

A później był już tylko bal. Prawie wszyscy tańczyli. Nieważne, że więcej, jak zawsze, było pań, wszyscy bawili się wspaniale. Na parkiecie nie zabrakło nawet najstarszego seniora z Rymania – 94 letniego Gustawa. Dobra muzyka, dopasowana dla seniorów, wspaniała sceneria, kolorowe światła dopełniały tej wyjątkowej imprezy. Zaznaczmy też, że do tańca przygrywał nam p. Damian ( „Sielik Music - Damian Sielicki”).

Były też podziękowania i życzenia dalszej działalności dla Klubu „Pod Aniołami”, a składane kwiaty na ręce p. Aldony Więcek były wielkim podziękowaniem za angażowanie się i prowadzenie Klubu.

Dziękowaliśmy również p. Ewie Wiaderek oraz Agacie Mikołajczak z Gopsu w Rymaniu za zaangażowanie oraz pomoc przy organizacji balu. Podziękowań było znacznie więcej, ponieważ bal obsługiwała cała, duża grupa pracowników GOPS.

X rocznica powstania Klubu Seniora „Pod Aniołami” wypadła, naszym zdaniem,  imponująco. Czekamy teraz na następny bal, a jego tematyka zostanie pewnie ujawniona  dopiero w roku następnym…

Zdj. Jola i Tadeusz Dach

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Imieniny

19 Lipca 2019
Piątek
Imieniny obchodzą:
Alfred, Arseniusz,
Lutobor, Rufin,
Wincenty, Wodzisław
Do końca roku zostało 166 dni.

Programy tv

Gościmy

Odwiedza nas 1 gość

Informacja

Strona ruszyła dnia
10-06-2008
Strona działa już
4056 dni.

© 2019 gorawino.net :: Joomla! i J!+AL jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.