01m.jpg
powered_by.png, 1 kB
Strona główna arrow Muzeum Oręża arrow Muzeum - imprezy arrow Święto Niepodległości w Muzeum Oręża
Święto Niepodległości w Muzeum Oręża Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: Administrator   

logo.jpg9 listopada o godz. 12.00 w Muzeum Oręża Polskiego (kamienica kupiecka), przy ul. Ppor. Emilii Gierczak 5, odbędzie się wernisaż. Okazją jest otwarcie wystawy czasowej "Ku niepodległości". Tytuł wystawy nie jest przypadkowy. Pragniemy tą wystawą  przemówić, że niepodległość nie jest nam dana raz na zawsze. Trzeba o nią walczyć i zabiegać. Dlatego  na wystawie są między inymi Konfederaci Barscy, którzy walczyli o suwerenność państwa. Jest mowa o Powstaniach Narodowych, Legionach Dąbrowskiego, żołnierzach Józefa Piłsudskiego, Armii Ochotniczej wojny z Bolszewikami, żołnierzy wojny obronnej we wrześniu 39. roku, aż po wojsko Polskie na wschodzie, zachodzie i okupowanej ojczyźnie.

 

Wystawa czynna będzie w godzinach otwarcia muzeum do końca stycznia 2019r.

 

Muzeum w ramach setnej rocznicy odzyskania przez Polske niepodległości oprócz w/w otwarcia wystawy zaprasza na inne organizowane lub współorganizowane wydarzenia:

 

-        8 listopada prelekcja historyczna, Jerzy Brukwicki "Sztuka Legionów Polskich";

-        11 listopada wystawa mobilna w namiocie wystawienniczym przy Ratuszu;

-        15 listopada prelekcja historyczna, Hieronim Kroczyński "Kołobrzeg w latach odzyskiwania przez Polskę niepodległości";

-        22 listopada prelekcja historyczna, Małgorzata Dziewięcka "Udział dzieci w tworzeniu historii Polski w ostatnich 100 lat"

 

Prelekcje historyczne odbywać się będą w sali plafonowej w Muzeum Miasta Kołobrzeg przy ul. Armii Krajowej 13 o godz. 18.00

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Imieniny

19 Lipca 2019
Piątek
Imieniny obchodzą:
Alfred, Arseniusz,
Lutobor, Rufin,
Wincenty, Wodzisław
Do końca roku zostało 166 dni.

Programy tv

Gościmy

Odwiedza nas 1 gość

© 2019 gorawino.net :: Joomla! i J!+AL jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.