gorawino 022m.jpg
powered_by.png, 1 kB

Strona główna
Wigilia 2018 u seniorów w Rymaniu Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Autor: Jola i Tadeusz Dach   

W siedzibie Klubu Seniora „Pod Aniołami” w Rymaniu, odbyło się uroczyste spotkanie wigilijne. Uczestniczyła w nim liczna grupa seniorów oraz zaproszeni goście, było też kilka osób starszych, niezrzeszonych w Klubie Seniora, z terenu Gminy Rymań. Spotkanie prowadziła kierownik GOPS w Rymaniu p. Aldona Więcek. Wigilijny nastrój uzupełniała wspaniała dekoracja przygotowana przez członków Klubu Seniora. Ksiądz Krzysztof Kempa, proboszcz rymańskiej parafii, pobłogosławił przygotowany posiłek wigilijny.

Później były życzenia od Wójta Gminy Rymań Mirosława Terleckiego, Przewodniczącej Rady Gminy Anny Dworak oraz od dyrektora Szkoły w Rymaniu Henryka Gromka. Wszyscy występujący podkreślali, jak ważne są takie spotkania i utrzymywanie wspólnej więzi w tradycyjnej domowej atmosferze. Dalej była wspólna modlitwa oraz poświęcenie przygotowanego jedzenia. Przez dłuższą chwilę trwało łamanie się opłatkiem oraz wspólne życzenia zgromadzonych osób.


009.jpg
001.jpg
Uczestniczący w spotkaniu, mieszkańcy „Monaru” z Kamienia Rymańskiego, śpiewali  kolędy przy gitarze. Było bardzo nastrojowo, a do śpiewu włączali się wszyscy uczestnicy spotkania. Nie zabrakło wierszy o tematyce wigilijnej i świątecznej, które deklamowali członkowie Klubu Seniora mi.in. Asia, Jola, Marysia i Włodek.

Po raz kolejny seniorów odwiedził Mikołaj z workiem prezentów. Zrobiło się bardzo wesoło, kiedy z wielka swadą wywoływał(a) do siebie poszczególne osoby, które z kolei, aby otrzymać prezent śpiewały, czy też mówiły jakiś wierszyk.

Wieczerza wigilijna, przygotowana przez seniorów, była bardzo tradycyjna. Była serwowana zupa grzybowa z makaronem, pierogi, sałatka warzywna oraz kilka potraw z ryb.

Wspólne kolędowanie trwało długo. Cała uroczystość wypadła podniośle i wspaniale. Był prawdziwy klimat wigilijny i może tylko szkoda, że tak mało osób starszych ( spoza Klubu) przyjechało na spotkanie wigilijne, mimo zapewnionego transportu. 

Ogromne podziękowania należą się paniom z GOPS, które pomagały w obsłudze zgromadzonych gości. 

Teraz czas na przygotowanie świąt w domach, a seniorzy ponownie spotkają się w nowym roku. Po raz kolejny pokazali oni, że chcą wspólnie spędzać czas i pomimo „gorącego” okresu przygotowań przedświątecznych w domach, znaleźli „chwilę”, aby wspólnie się spotkać.

Zdj: Tadeusz Dach

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Imieniny

27 Czerwca 2019
Czwartek
Imieniny obchodzą:
Maria Magdalena,
Władysław,
Władysława,
Włodzisław
Do końca roku zostało 188 dni.

Programy tv

Gościmy

Odwiedza nas 1 gość

Informacja

Strona ruszyła dnia
10-06-2008
Strona działa już
4034 dni.

© 2019 gorawino.net :: Joomla! i J!+AL jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.