gorawino 027m.jpg
powered_by.png, 1 kB
Strona główna arrow Klub Seniora arrow Wycieczki arrow Byliśmy na koncercie Chóru Aleksandrowa!
Byliśmy na koncercie Chóru Aleksandrowa! Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Autor: Tadeusz Dach   

Członkowie Klubu Seniora „Pod Aniołami” z Rymania tym razem wyjechali na wycieczkę do Koszalina, gdzie uczestniczyli w koncercie słynnego rosyjskiego „Chóru Aleksandrowa”.

Można się tylko zachwycać i stwierdzić „ach, co to był za występ”. Brawom nie było końca, a utwory wykonywane m. in. w języku polskim, ten aplauz tylko zwiększały. „Czerwone maki na Monte Cassino” wykonane przez rosyjski chór, wysłuchane były na stojąco, a niektórym uczestnikom widowiska z naszego grona, aż łzy stały w oczach. Jeśli dodamy do tego przepiękne utwory wykonywane przez balet, to koncert musiał być wspaniały.

Poniżej więcej informacji o samym chórze z ulotki informacyjnej:                    

21.jpg

Informacje z plakatu informacyjnego:

„Chór Aleksandrowa to jeden z najlepszych chórów męskich świata, ale także symbol, w którym zawiera się KULTURA I HISTORIA Rosji. Zespół powstał w 1928 roku, jako grupa muzyczna Centralnego Domu Armii Czerwonej. W pierwotnym składzie było tylko ośmiu wokalistów, dwóch tancerzy, akordeonista oraz jeden muzyk grający na bałałajce. Symbolem bohaterstwa narodu radzieckiego Chór stał się podczas II wojny światowej gdy towarzyszył Armii Czerwonej dając na tyłach frontu setki koncertów. Chór Aleksandrowa osiągnął najwyższy światowy poziom, dowodem, czego jest też fakt, że w czasie licznych podroży zagranicznych przyjmowany był i jest z uwielbieniem.

Koncerty wielkiego Chóru Aleksandrowa w Polsce, które odbędą się już w grudniu zobaczą widzowie tylko 7 miast! Niestety, artyści nie mogą wystąpić wszędzie tam, gdzie chcieliby widzowie ... Jak każda wielka gwiazda światowych scen Chór Aleksandrowa kalendarz występów ma rozplanowany na 3 lata. Genialny Chór kontynuuje swoją ponad dziewięćdziesięcioletnią tradycję koncertując w rokrocznie w wieli państwach (dotychczas odwiedzili ich aż 80), wykonując utwory wybrane z ponad dwóch tysięcy pieśni wojskowych, ludowych religijnych a nawet operowych standardów i aktualnych przebojów muzycznych. W tym roku zespół zaskoczy Polskich widzów nowym repertuarem w którym znajdą się także utwory wykonane w języku polskim. Muzyczne przeboje chóru i orkiestry uzupełnią perfekcyjne popisy baletu , stanowiącego integralną część zespołu. Wspaniałe głosy solistów, z których każdy mógłby być ozdobą najlepszych scen operowych świata, rozgrzeje emocje w polskich widzach oraz śpiew wykonywany przez ponad 200 osobowy skład Chóru Aleksandrowa . To będzie wyjątkowe i niezapomniane widowisko ! Po tragicznej katastrofie lotniczej , w której zginęła przed kilku laty część zespołu, narodowa i artystyczna i wizytówka Rosji odrodziła się jak Feniks z popiołów, jeszcze doskonalsza i wspanialsza!”


Niestety zdjecia w ciemnej hali nie wyszły najlepiej:

20181212_190934.jpg20181212_185855.jpgaleks1.jpgaleks2.jpgaleks3.jpgaleks4.jpgaleks5.jpgaleks6.jpgaleks7.jpgaleks8.jpgaleks10.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zdjęcie główne : z plakatu informacyjnego

Zdjęcia pozostałe: Jola i Tadeusz Dach

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Imieniny

24 Sierpnia 2019
Sobota
Imieniny obchodzą:
Bartłomiej,
Cieszymir, Jerzy,
Joanna, Malina,
Michalina
Do końca roku zostało 130 dni.

Programy tv

Gościmy

Odwiedza nas 3 gości

© 2019 gorawino.net :: Joomla! i J!+AL jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.