gorawino 022mm.jpg
powered_by.png, 1 kB
Strona główna arrow Nasza miejscowość arrow Wydarzenia arrow Mikołaj na sali wiejskiej w Gorawinie
Mikołaj na sali wiejskiej w Gorawinie Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Autor: Tadeusz Dach   

W sobotę, 26 stycznia 2019 r, w sali wiejskiej w Gorawinie, odbył się bal karnawałowy dla dzieci. Zorganizowany został wspólnie przez: Radę Sołecką, Ochotniczą Straż Pożarną, Koło Gospodyń Wiejskich oraz Stowarzyszenie na Rzecz Ekorozwoju Wsi Gorawino. Nad całością imprezy czuwał sołtys Gorawina, Jan Pastuch. 

Jak zawsze, na zabawę przyszło mnóstwo dzieci oraz spora grupa rodziców. Większość dzieci była pięknie przebrana w stroje karnawałowe. Wszyscy bawili się wspaniale w oczekiwaniu na przyjście Mikołaja. W balu uczestniczyły również nauczycielki ze  Społecznej Szkoły Podstawowej i Punktu Przedszkolnego w Gorawinie, panie: Agnieszka Ciesielska oraz Ewelina Brzostowicz, które prowadziły zabawy i konkursy dla dzieci. Były one profesjonalnie przygotowane, a dzieci chętnie brały w nich udział. Nie zabrakło drobnych nagród i upominków dla najlepszych. Wyłoniono króla i królową balu, para ta otrzymała piękne korony i zaprezentowała wspólny taniec. 

    Jednak najważniejszym elementem całej imprezy karnawałowej był św. Mikołaj, a kulminacyjnym punktem było rozdawanie paczek. Organizatorzy zabawy przygotowali 100 paczek!

dsc06607.jpg

Całość zabawy była dobrze zorganizowana. Nie zabrakło w bufecie napojów, wspaniałych ciast upieczonych przez rodziców dzieci oraz tak lubianych przez dzieci frytek.

Wymieńmy też sponsorów, którzy przekazali pieniądze m.in. na zakup paczek: Rada Sołecka, Koło Gospodyń Wiejskich,  OSP Gorawino,  LUKS "Gorawiński Grot", Urząd Gminy Rymań,  Mirosław Terlecki, Bolesław Stria, Zbigniew Piasecki,  Zbigniew Pastuch, Wiesława Karpecka,  Anna Klepuszewska,  Maria Jakubowska, Edward Zakrzewski „Świat okien Kołobrzeg”, Mariusz Bielawski. W imieniu dzieci, organizatorów oraz rodziców wyrażamy im serdeczne podziękowanie.

 Impreza karnawałowa dla dzieci wypadła okazale i pewnie wiele z nich z niecierpliwością będzie oczekiwało spotkania z Mikołajem już za rok.

Sołtys miejscowości Jan Pastuch wyraża, za naszym pośrednictwem,  serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania balu, a szczególnie nauczycielkom z gorawińskiej szkoły, które potrafiły „opanować” i odpowiednio zabawić tak dużą liczbę dzieci.

Zdj: Tadeusz Dach

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Imieniny

23 Sierpnia 2019
Piątek
Imieniny obchodzą:
Apolinary,
Benicjusz, Filip,
Laurenty, Sulirad,
Walerian, Waleriana,
Zacheusz
Do końca roku zostało 131 dni.

Programy tv

Gościmy

Odwiedza nas 1 gość

© 2019 gorawino.net :: Joomla! i J!+AL jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.