gorawino 023m.jpg
powered_by.png, 1 kB
Strona główna arrow Historia w Gminie arrow Stowarzyszenie Historyczne arrow Zebranie Stowarzyszenia Historycznego w Rymaniu
Zebranie Stowarzyszenia Historycznego w Rymaniu Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: Administrator   

25 stycznie 2019 roku odbyło się walne zebranie Stowarzyszenia Historycznego w Rymaniu. Stowarzyszenie powstało pod koniec marca 2018 roku i obecnie liczy 18 członków. Podczas zebrania Tadeusz Dach przedstawił informację o działalności w minionym roku, a przedsięwzięć, jakimi zajmowało się Stowarzyszenie było bez liku. Opisywaliśmy je na naszych stronach, więc informacje te są ogólnie dostępne. Daliśmy też sobie radę finansowo, co zostało przedstawione w sprawozdaniu. Odbyło się to dzięki wpłatom składek oraz darowiznom na rzecz Stowarzyszenia. Szczególnie dziękujemy Bankowi Spółdzielczemu w Rymaniu, Nadleśnictwu w Gościnie i firmie SUEZ Jantra Sp. z o.o. ze Szczecina.

Podczas zebrania podjęliśmy uchwałę, że Stowarzyszenie nasze będzie się nazywało, jako Stowarzyszenie Historyczne „Dębosz”. Wkrótce też przedstawimy nasze nowe logo.

Dyskusja dotyczyła wielu problemów, jakimi Stowarzyszenie nasze planuje się zajmować w bieżącym roku. Kilka najważniejszych to:

dsc06415.jpg

- organizacja i przygotowanie kolejnego pikniku historycznego w Rymaniu (25.05.2019),

- włączenie się do organizacji planowanych obchodów 750 rocznicy pierwszej zapisanej informacji o miejscowościach Rzesznikowo (3.05.2019) oraz Starnin ( 22.06.2019 ). Dla tych miejscowości przygotujemy wystawy fotograficzne oraz wygłosimy prelekcje historyczne.

- zakończenie prac renowacyjnych przy pomniku wojennym na cmentarzu w Rymaniu,

- będziemy też organizować inne prelekcje, spotkania z ciekawymi ludźmi, wycieczki i spotkania integracyjne itp.

- zajmiemy się też szerzej poszukiwaniami detektorystycznymi, w tym celu została u nas utworzona grupa poszukiwawcza,

- na ostatnim miejscu wymieniam, ale jest to jedno z najbardziej absorbujących przedsięwzięć tj. rozbudowa Regionalnej Izby Muzealnej o nową salę wystawienniczą oraz przygotowanie w niej ekspozycji.

 Jest wiele innych planowanych przedsięwzięć (będziemy o nich pisać), tylko czy starczy na wszystko czasu i środków? Proszę jednak pamiętać, że członkowie naszego Stowarzyszenia wszystkie prace wykonują w ramach wolontariatu i swojego wolnego czasu.

A teraz do pracy…

dsc06408.jpgdsc06411.jpgdsc06417.jpgdsc06412.jpg
Zdj: Jola Dach

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Imieniny

23 Sierpnia 2019
Piątek
Imieniny obchodzą:
Apolinary,
Benicjusz, Filip,
Laurenty, Sulirad,
Walerian, Waleriana,
Zacheusz
Do końca roku zostało 131 dni.

Programy tv

Gościmy


© 2019 gorawino.net :: Joomla! i J!+AL jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.