gorawino 017m.jpg
powered_by.png, 1 kB

Strona główna
Spotkanie autorskie z dr Ł. Gładysiakiem w Rymaniu Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Autor: Tadeusz Dach   

W dniu 5 marca, w Klubie Seniora „Pod Aniołami” w Rymaniu, odbyło się kolejne spotkanie z autorem książek historycznych dr Łukaszem Gładysiakiem. Spotkanie zorganizowało Stowarzyszenie Historyczne „Dębosz” z Rymania wspólnie z Klubem Seniora „Pod Aniołami”. W ubiegłym roku autor zaprezentował nam trzy swoje pozycje książkowe tj: „W dawnym Kołobrzegu”, „Zabijajcie wszystkich. Einsatzgruppen 1938-1941” oraz „Skazani na klęskę. 33. Dywizja Grenadierów SS Charlemagne w bojach na Pomorzu (luty-marzec 1945 r.)”. Tym razem przedstawił nam zagadnienia związane z Białogardem i Karlinem, mówiąc o swojej najnowszej książce „Opowieści znad Parsęty, Białogard i Karlino poprzez wieki”.dsc06844.jpg

 

Autor przybliżył nam zagadnienia związane z historią Białogardu, Karlina i okolic. Okazało się, że może ona być równie pasjonująca jak historia Kołobrzegu. Tym razem dr Gładysiak o Kołobrzegu tylko wspominał porównując książkę o tym mieście, jaką napisał dwa lata wcześniej do książki o Karlinie i Białogardzie. Tłumaczył też nam, jakie zagadnienia w obecnej książce pominął i dlaczego to zrobił. Spotkanie było ciekawe, a sposób przedstawiania historii przez dr Gładysiaka jest bardzo przystępny i docierający do słuchacza.

Dr Łukasz Gładysiak mówił też i zapraszał jednocześnie na widowisko historyczne „Bój o Kołobrzeg 2019” w ramach 74 rocznicy zakończenia walk o Kołobrzeg i zaślubin 1 oraz 2 Armii Wojska Polskiego z Bałtykiem. Odbędzie się ono 17 marca 2019 na kołobrzeskiej plaży, a wezmą w nim udział grupy rekonstrukcji historycznej z całej Polski, będzie też dużo sprzętu wojskowego, w tym czołg T-34 z Muzeum Oręża w Kołobrzegu.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom spotkania, które wywołało tak ogromne zainteresowanie, że pomieszczenia Klubu Seniora wypełnione były prawie do ostatniego miejsca. Można też było porozmawiać z prelegentem, zakupić jego książkę oraz uzyskać autograf autora.

Na zakończenie, były podziękowania, a dr Łukasz Gładysiak otrzymał od Stowarzyszenia Historycznego „Dębosz” pamiątkowy znaczek z logo naszego Stowarzyszenia.

dsc06848.jpgdsc06850.jpgdsc06853.jpgdsc06854.jpgdsc06858.jpgdsc06860.jpgdsc06862.jpgdsc06856.jpg


Zdj. Jola i Tadeusz Dach

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Imieniny

22 Maja 2019
Środa
Imieniny obchodzą:
Emil, Helena, Jan,
Julia, Krzesisława,
Rita, Wiesław,
Wiesława, Wisława
Do końca roku zostało 224 dni.

Programy tv

Gościmy

Odwiedza nas 1 gość

Informacja

Strona ruszyła dnia
10-06-2008
Strona działa już
3998 dni.

© 2019 gorawino.net :: Joomla! i J!+AL jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.