gorawino 017m.jpg
powered_by.png, 1 kB

Strona główna
Ks. biskup K. Włodarczyk u seniorów w Rymaniu Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Autor: Tadeusz Dach   

W niedzielne popołudnie (19 maja 2019r.), przebywający z wizytą w parafii w Rymaniu, ks. biskup Krzysztof Włodarczyk odwiedził Klub Seniora „Pod Aniołami” działający przy GOPS w Rymaniu. Towarzyszyli mu ksiądz proboszcz parafii Rymań Krzysztof Kempa i Wójt Gminy Rymań Mirosław Terlecki. Przywitali ich kwiatami nasi członkowie Marysia oraz Janek. Powitanie wygłosiła też Aldona Więcek Kierownik GOPS w Rymaniu.

Członkowie Klubu Seniora, przygotowali krótkie widowisko na temat objawień fatimskich. Był też pokaz slajdów z Fatimy, figura Matki Boskiej Fatimskiej, modlitwa różańcowa w dziesięciu językach oraz piękne wiersze recytowane przez młodych pastuszków i naszego kolegę seniora Włodzimierza. W przedstawieniu rolę pastuszków zagrały wnuczęta naszych seniorów Hania, Marta oraz Wojciech – wypadli wspaniale!

dsc08559.jpg

dsc08606.jpgNastępnie podjęliśmy ks. biskupa oraz towarzyszące mu osoby, wspólnym obiadem z seniorami, który seniorzy przygotowali własnoręcznie. Po obiedzie był czas na bezpośrednią rozmowę z seniorami. Ksiądz. biskup interesował się, w jaki sposób i kiedy powstał Klub Seniora, a każdy z seniorów musiał powiedzieć kilka słów o sobie. Rozmowa z księdzem biskupem Włodarczykiem nie była jakaś sztywna, specjalnie celebrowana, była ona natomiast bardzo luźna, chwilami bardzo wesoła, a odwiedzający nasz Klub hierarcha kościelny okazał się bardzo miłym gawędziarzem. Ponieważ osobiście byłem pytany o Stowarzyszenie Historyczne „Dębosz”, miałem okazję kilka słów na ten temat powiedzieć i przy okazji wręczyłem księdzu biskupowi naszą odznakę z logo Stowarzyszenia.

Mówił nam też o sobie. W 2016 roku papież Franciszek mianował ks. Krzysztofa Włodarczyka biskupem pomocniczym diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, przydzielając mu stolicę tytularną Surista (obecnie na terenie Algierii). 11 czerwca 2016 roku przyjął święcenia biskupie w konkatedrze kołobrzeskiej.

Po wspólnym zdjęciu z seniorami oraz wpisie do Księgi Pamiątkowej, nasi goście udali się do swoich dalszych zajęć, a spotkanie na pewno zostanie długo w naszej pamięci.

Zdjęcia Tadeusz Dach, Roman Polan

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Imieniny

21 Września 2019
Sobota
Imieniny obchodzą:
Bożeciech, Bożydar,
Hipolit, Hipolita,
Ifigenia, Jonasz,
Laurenty, Mateusz,
Mira
Do końca roku zostało 102 dni.

Programy tv

Gościmy

Odwiedza nas 1 gość

Informacja

Strona ruszyła dnia
10-06-2008
Strona działa już
4120 dni.

© 2019 gorawino.net :: Joomla! i J!+AL jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.