gorawino 023m.jpg
powered_by.png, 1 kB
Strona główna arrow Nasza miejscowość arrow Wydarzenia arrow Dzień Dziecka w Gorawinie
Dzień Dziecka w Gorawinie Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Autor: Tadeusz Dach   

W sobotę 1 czerwca, na boisku Orlik w Gorawinie, przy pięknej pogodzie, odbył się festyn z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka. Organizatorem pikniku były organizacje działające w naszej miejscowości: rada sołecka, Stowarzyszenie na Rzecz Ekorozwoju Wsi Gorawino, OSP oraz Koło Gospodyń Wiejskich. Nie zabrakło nauczycieli ze Społecznej Szkoły Podstawowej w Gorawinie ( dyrektor szkoły Katarzyna Kaźmierska oraz Czesława Józefowicz). To właśnie dzięki nim zabawy, gry i konkursy nabierały rozmachu. Nagrodami były upominki i słodycze ufundowane przez organizatorów festynu. W Konkursach i zabawach udział brała duża grupa dzieci. Nie zabrakło frytek i napojów oraz słodyczy, wszędzie widoczne były zadowolone buźki dzieci. Po każdej z konkurencji dzieci otrzymywały upominki oraz słodycze.

Przebojem był przyjazd wozu strażackiego i pokazanie jego wnętrza. Strażacy omówili wyposażenie wozu bojowego oraz ubiór strażaka. Najbardziej dzieciom podobał się jednak pokaz lania wody przez strażaków i zabawa dzieci w jej strugach.

Mieszkańcy Gorawina po raz kolejny pokazali, że potrafią organizować takie imprezy, a frekwencja dzieci i ich udział w zabawach i konkursach mówi wszystko.

Rada sołecka tą drogą składa wszystkim zaangażowanym organizacjom oraz Społecznej Szkole Podstawowej w Gorawinie najserdeczniejsze podziękowania.

dsc08833.jpg

ZDjęcia: Tadeusz Dach
 
następny artykuł »

Imieniny

21 Września 2019
Sobota
Imieniny obchodzą:
Bożeciech, Bożydar,
Hipolit, Hipolita,
Ifigenia, Jonasz,
Laurenty, Mateusz,
Mira
Do końca roku zostało 102 dni.

Programy tv

Gościmy

Odwiedza nas 2 gości

© 2019 gorawino.net :: Joomla! i J!+AL jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.