02m.jpg
powered_by.png, 1 kB
Strona główna arrow Historia w Gminie arrow Stowarzyszenie Historyczne arrow Kołobrzeski Pegaz Kultury dla SH Dębosz
Kołobrzeski Pegaz Kultury dla SH Dębosz Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Autor: Tadeusz Dach   

Już sama nominacja do nagrody była dla nas nobilitacją i zaskoczeniem. Nie wierzyliśmy do końca, że to my możemy otrzymać nagrodę główną. Na sali konferencyjnej hotelu „Diune” w Kołobrzegu zebrało się mnóstwo ludzi z całego powiatu, nie zabrakło przedstawicieli władz miasta, ludzi kultury i wszelkiego rodzaju organizacji oraz stowarzyszeń.

Kapituła złożona z dziennikarzy przyznała w kategorii animator kultury statuetkę Stowarzyszeniu Historycznemu „Dębosz” z Rymania. Zaskoczenie było ogromne, ale i wzruszenie oraz zadowolenie, że ktoś, gdzieś tam nas i naszą działalność zauważył. Bardzo ładnie zaprezentowała naszą działalność redaktor „Gazety Kołobrzeskiej” Anna Buchner- Wrońska, której dziękujemy za dobre słowo o naszym Stowarzyszeniu. W kategorii twórców kultury statuetkę otrzymał kołobrzeski artysta malarz Dariusz Kaleta, szef Galerii Sztuki Współczesnej.

007.jpg

Później był zaskakujący pokaz artystyczny z dziedziny iluzji i animacji magicznej w wykonaniu znanego iluzjonisty Marcina Muszyńskiego. Następnie rozpoczął się bankiet, robiono wiele zdjęć, składano życzenia laureatom Kołobrzeskich Pegazów Kultury, a na stołach przygotowano wiele pyszności. Okazało się, że na sali było kilka osób z gminy Rymań z panem Wójtem Gminy Mirosławem Terleckim na czele, a wśród nich kilkoro członków naszego Stowarzyszenia (Jola, Monika, Edmund, i moja osoba). Byliśmy widoczni i rozpoznawani, mieliśmy wszyscy przypięte nasze znaczki z logo Stowarzyszenia (łącznie z panem Wójtem Gminy).

Powrót po bankiecie, wzdłuż deptaku nadmorskiego, urozmaiciły nam stada dzików z małymi… Szczęśliwie, nie zainteresowały się przechodzącymi obok ludźmi.

Cieszymy się bardzo z tak znaczącego sukcesu Stowarzyszenia Historycznego „Dębosz”. Padło na nasz temat wiele pozytywnych ocen i chciałbym tu podziękować za działalność i za zaangażowanie wszystkim członkom Stowarzyszenia. Pracy i zadań, jakie sobie zaplanowaliśmy w tym roku nam nie brakuje, więc teraz bierzemy się do ich realizacji.

Zdjecia Jola i Tadeusz Dach, Edmund Kaźmierski

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Imieniny

21 Września 2019
Sobota
Imieniny obchodzą:
Bożeciech, Bożydar,
Hipolit, Hipolita,
Ifigenia, Jonasz,
Laurenty, Mateusz,
Mira
Do końca roku zostało 102 dni.

Programy tv

Gościmy

Odwiedza nas 1 gość

© 2019 gorawino.net :: Joomla! i J!+AL jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.