gorawino 017m.jpg
powered_by.png, 1 kB

Strona główna
Spotkanie SH Dębosz w Urzędzie Gminy Rymań Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Autor: Tadeusz Dach   

W dniu 5 czerwca członkowie Stowarzyszenia Historycznego zostali zaproszeni na spotkanie w Urzędzie Gminy Rymań. Obecny był Wójt Gminy Mirosław Terlecki oraz Przewodnicząca Rady Gminy Anna Dworek. Spotkanie prowadził Tadeusz Dach, który dziękował wszystkim członkom Stowarzyszenia za działania, które doprowadziły do zdobycia „Kołobrzeskiego Pegaza Kultury”.  Do podziękowań dołączył M. Terlecki oraz A. Dworek. Wójt Gminy gratulował zdobycia nagrody oraz podkreślił, że nasze działania bardzo mocno promują gminę Rymań w całym powiecie.

Przedstawiony został plan działań Stowarzyszenia na drugie półrocze 2019 roku. M.in. Stowarzyszenie Historyczne zakończy renowację pomnika wojennego na cmentarzu w Rymaniu, będzie brało czynny udział w organizacji 750-lecia Starnina, czeka nas duży remont Izby Muzealnej, powiększenie jej o kolejne pomieszczenie oraz przygotowanie nowej ekspozycji, wycieczki integracyjne do Podborska oraz Kołobrzegu, udział w obchodach Europejskich Dni Dziedzictwa, oraz udział w szkole w Rymaniu w obchodach rocznicy Święta Niepodległości. Ponadto Grupa Poszukiwawcza Stowarzyszenia nadal będzie prowadziła prace na poniemieckim lotnisku Pinnow (Rzesznikowo).

Spotkanie odbyło się we wspaniałej atmosferze i zakończone zostało wspólnym zdjęciem ze zdobytym „Pegazem”.

Serdeczne podziękowania składamy firmie „Piekarnia, cukiernia Makarewicz” z Rymania oraz p. Pawłowi Makarewiczowi osobiście, który przekazał wspaniały tort dla uświetnienia tego spotkania. Również dziękujemy p. Renacie Janowskiej z Urzędu Gminy w Rymaniu, która pomogła nam w organizacji tej uroczystości.

dsc08914.jpg


zdjęcia: Tadeusz Dach

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Imieniny

21 Września 2019
Sobota
Imieniny obchodzą:
Bożeciech, Bożydar,
Hipolit, Hipolita,
Ifigenia, Jonasz,
Laurenty, Mateusz,
Mira
Do końca roku zostało 102 dni.

Programy tv

Gościmy

Odwiedza nas 1 gość

Informacja

Strona ruszyła dnia
10-06-2008
Strona działa już
4120 dni.

© 2019 gorawino.net :: Joomla! i J!+AL jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.