gorawino 008m.jpg
powered_by.png, 1 kB
Strona główna arrow U sąsiadów arrow Rymań arrow Wyniki Gimnazjum w Rymaniu najlepsze w powiecie!
Wyniki Gimnazjum w Rymaniu najlepsze w powiecie! Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Autor: Irena Justyńska   

LICZBY TO NIE WSZYSTKO

 

            Rok szkolny 2018/2019 to przełomowy rok w kwestii egzaminów zewnętrznych. Ósmoklasiści pierwszy raz pisali egzamin na nowych zasadach i w nowej formule,                         a egzamin dla trzecich klas gimnazjum odbył się po raz ostatni, zamykając tym samym proces wygaszania gimnazjów.

            Egzaminy ósmoklasisty i gimnazjalny znacznie się od siebie różniły, wprawdzie  obydwa trwały po trzy dni, ale ten pierwszy składał się z trzech części (język polski, matematyka i język obcy) i większy nacisk kładziono w nim na pytania otwarte. Natomiast egzamin gimnazjalny obejmował 6 części (język polski, historia i wiedza o społeczeństwie, matematyka, przedmioty przyrodnicze, język obcy na poziomie podstawowym i język obcy na poziomie rozszerzonym) i składał się w większości z pytań zamkniętych.

dsc09244.jpg

dsc09242.jpg
Egzaminy zewnętrzne dla młodzieży szkolnej to zawsze nie lada wyzwanie, któremu towarzyszy stres. Uczniowie muszą udowodnić, że przyswoili wiedzę i umiejętności, które zdobywali przez kolejne lata swojej edukacji. Dziś, gdy wyniki są już znane, wszyscy  mogą odetchnąć z ulgą i pogratulować uczniom, ich rodzicom i nauczycielom. Średnie procentowe wyniki uczniów klas trzecich gimnazjum i klas ósmych w Szkole Podstawowej w Rymaniu      to powód do dumy i radości, a ponadto napawają optymizmem, że podejmowane działania są właściwe i przynoszą efekty (choć zawsze mierzy się jeszcze wyżej).

            Na egzaminach gimnazjalnych nasi uczniowie z języka polskiego uzyskali średnio 64,39 procent punktów możliwych do zdobycia i jest to wynik lepszy od średnich wyników powiatu, województwa, okręgu i kraju. Tak samo jest z wynikami egzaminu z historii                            i wiedzy o społeczeństwie, w którym uczniowie uzyskali średnio 61,27 procent. Dobry wynik zanotowano również z matematyki, wprawdzie jest to 43,09 procent, ale to wynik również lepszy niż w powiecie, województwie, okręgu i kraju. Podobnie jest z przedmiotami przyrodniczymi, tu średni wynik procentowy to 47,06 i sytuuje szkołę wyżej niż wyniki powiatu i województwa. Jeśli chodzi o języki obce to jest to obszar, który wymaga jeszcze intensywnej pracy i skutecznych ćwiczeń, bowiem do wyników kraju, okręgu, województwa               i powiatu brakuje nam średnio około dziesięciu procent, zarówno na poziomie podstawowym jak i rozszerzonym.

dsc09243.jpg
            Uczniowie klas ósmych za rozwiązanie zadań z języka polskiego uzyskali średnio                    58, 57 procent punktów możliwych do otrzymania, z języka angielskiego, który był na jednym poziomie  48, 07 procent, a z matematyki 37,25. Są to wyniki, które plasują szkołę                   w czołówce szkół powiatu kołobrzeskiego.

            Nauczyciele znają możliwości swoich uczniów i wiedzą, że czasami stres potrafi sparaliżować, a liczby nie zawsze odzwierciedlają faktyczny stan wiedzy i umiejętności. Najważniejsze, by każdy z nich znalazł swoje miejsce w życiu, znalazł pracę, którą będzie wykonywał z satysfakcją, będzie miał odwagę realizować swoje marzenia, zmieniać swoje życie na lepsze i tego wszystkiego życzymy naszym świeżo upieczonym absolwentom.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Imieniny

21 Maja 2022
Sobota
Imieniny obchodzą:
Donat, Donata, Jan,
Kryspin, Przecława,
Pudens, Tymoteusz,
Walenty, Wiktor,
Wiktoriusz
Do końca roku zostało 225 dni.

Programy tv

Gościmy

Odwiedza nas 1 gość

© 2022 gorawino.net :: Joomla! i J!+AL jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.