gorawino 023m.jpg
powered_by.png, 1 kB

Strona główna
Kolejne znaleziska na lotnisku Pinnow Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Autor: Tadeusz Dach   

Kolejna wyprawa na dawne, poniemieckie lotnisko Pinnow, Grupy Poszukiwawczej działającej przy Stowarzyszeniu Historycznym „Dębosz” w Rymaniu.  Po raz kolejny też do udziału w poszukiwaniach zaprosiliśmy kolegów ze Stowarzyszenia Historycznego w Brojcach oraz Grupę Eksploracyjną z Kołobrzegu „Parsęta”.

W poszukiwaniach na lotnisku Pinnow po raz kolejny nasi poszukiwacze znaleźli szereg ciekawych przedmiotów. Najciekawszym znaleziskiem tego dnia okazała się podstawa działka MG FF. To już druga taka „zdobycz” znaleziona na tym lotnisku. Pierwszą sprzed kilku miesięcy przekazaliśmy do zbiorów Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu. Obecnie znaleziona podstawa działka, po konserwacji zostanie wystawiona w Regionalnej Izbie Muzealnej w Rymaniu.

dsc00219.jpg

Wśród poszukiwaczy, chyba po raz pierwszy, mieliśmy aż trzy panie  ( Ania z Brojc oraz Monika i Agnieszka z Rymania). Brawo panie za aktywność, a wyniki same „przyjdą”.

Spotkanie poszukiwaczy odbyło się w miłej i przyjemnej atmosferze, a zakończyło się wspólnym grillem, który przygotował, zasponsorował oraz zorganizował nasz kolega Darek Król – wielkie podziękowania!

Poniżej kilka zdjęć z poszukiwań na lotnisku.


Zdjęcia: Darek Pułło

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Imieniny

22 Października 2019
Wtorek
Imieniny obchodzą:
Abercjusz, Filip,
Halka, Kordula,
Kordelia,
Przybysława, Sewer
Do końca roku zostało 71 dni.

Programy tv

Gościmy

Odwiedza nas 1 gość

Informacja

Strona ruszyła dnia
10-06-2008
Strona działa już
4151 dni.

© 2019 gorawino.net :: Joomla! i J!+AL jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.