04m.jpg
powered_by.png, 1 kB
Strona główna arrow U sąsiadów arrow Rymań arrow Święto Niepodległości w rymańskiej szkole
Święto Niepodległości w rymańskiej szkole Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Autor: TadeuszDach   

Jak zawsze pięknie i dostojnie obchodzono Święto Niepodległości w Szkole Podstawowej w Rymaniu. Dzieci pod kierunkiem swoich wychowawców przygotowały widowisko, w którym nie zabrakło wierszy i pieśni z okresu tworzenia się Polski niepodległej. W widowisku wystąpił „gościnnie” marszałek Józef Piłsudski w rolę, którego wcielił się szef Grupy Rekonstrukcji Historycznej „Nałęcz” z Trzebiatowa p. Jerzy Nowak. Całość wypadła okazale a występujący otrzymali wielkie brawa.

dsc00477.jpg

W dalszej części akademii wystąpiła Grupa Rekonstrukcji Historycznej „Nałęcz”, prezentując historyczne mundury i broń oraz wyposażenie żołnierza legionisty z tamtego okresu. Jak ważnym jest wychowanie patriotyczne naszej młodzieży i pokazywanie im historii, często w inny sposób niż tylko podręcznikowy, nie muszę chyba nikogo przekonywać. Tym większe podziękowania dla GRH „Nałęcz”, którzy chcieli do nas przyjechać.

Kolejna część akademii związana była z otwarciem nowego pomieszczenia w Regionalnej Izbie Muzealnej, jaką przy szkole prowadzi Stowarzyszenie Historyczne „Dębosz”, ale o tym wydarzeniu piszę w oddzielnym artykule.

ZDJ: Darek Pułło, Marek Oleksiewicz, Tadeusz Dach

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Imieniny

21 Maja 2022
Sobota
Imieniny obchodzą:
Donat, Donata, Jan,
Kryspin, Przecława,
Pudens, Tymoteusz,
Walenty, Wiktor,
Wiktoriusz
Do końca roku zostało 225 dni.

Programy tv

Gościmy

Odwiedza nas 2 gości

© 2022 gorawino.net :: Joomla! i J!+AL jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.