gorawino 026m.jpg
powered_by.png, 1 kB
Strona główna arrow O nas arrow Istniejemy już cały rok!
Istniejemy już cały rok! Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Autor: Tadeusz Dach   

Tak, to już rok jesteśmy z Wami. Po raz pierwszy nasz portal internetowy dla miejscowości Gorawino ukazał się w sieci 10 czerwca 2008 roku. I choć były osoby wątpiące czy utrzymamy się, czy będą osoby zainteresowane i odwiedzające nasze strony, to jednak jesteśmy, istniejemy i mamy coraz więcej czytelników.

Image 

Braliśmy czynny udział w wydarzeniach w naszej miejscowości jak choćby doprowadzenie do budowy stałej sieci internetowej. Wielokrotnie zajmowaliśmy się problemami budowy sieci wodociągowej i kanalizacji oraz chodników i drogi w Gorawinie. Sporo różnych informacji przysyłali nam nasi czytelnicy. Do niektórych spraw wrócimy w najbliższym czasie. Jest grupa osób, która wypowiada się na forum, ale są też osoby, które nie chcą zabierać głosu publicznie i wolą przesyłać informacje mailem czy przez komunikator gadu-gadu. Cieszymy się z każdej opcji kontaktu z Wami.

Obserwujemy, że łatwiej jest obecnie znaleźć informację o miejscowościach  gminy Rymań w internecie, również dzięki naszemu portalowi. Informacje publikowane w gorawino.net są coraz częściej czytane przez dawnych mieszkańców naszej gminy, mieszkających poza jej terenem.

Nasze artykuły, szczególnie te o historii naszych miejscowości, publikujemy również w „Pulsie Rymania”, biuletynie gminy Rymań.

Od początku do naszego portalu zaglądali również czytelnicy z innych miejscowości naszej gminy. W ten sposób zaczęliśmy pisać nie tylko o naszej miejscowości, ale również o miejscowościach okolicznych. Spotkało się to ze sporym odzewem i odwiedza nas teraz coraz więcej osób z terenu całej gminy. To czy umiemy wykorzystać internet dla naszych własnych celów jest oddzielna sprawą. Należy pamiętać, że informacja w internecie funkcjonuje bardzo długo i łatwo ją odnaleźć. Zastanówmy się czy o jakiejś organizowanej imprezie w miejscowości, wydarzeniach w szkole czy na boisku, nie warto napisać i zgłosić nam do opublikowania. Jesteśmy otwarci na wszelkie inicjatywy w tym zakresie. 

Na stronie głównej portalu jest ankieta, w której pytamy „Jakich informacji oczekujesz na naszych stronach?” – każdy może się w niej wypowiedzieć. W tej tematyce, na naszym forum trwa też dyskusja „W jakim kierunku idzie portal?”. Wszystkie Wasze wypowiedzi służą określeniu dalszych kierunków rozwoju i określenia przyszłej tematyki przekazywanych informacji.

Trochę statystyki:

- zarejestrowało się na portalu - 76 osób,

- odwiedziło nas - okolo 8000 osób!

- napisano artykułów - ponad 240

Dziękujemy wszystkim autorom i czytelnikom naszego portalu za aktywność i poparcie. Istniejemy dla Was!

Jak zawsze apeluję o przekazywanie nam ciekawych zdjęć, wspomnień i dokumentów. Opublikujemy je na naszych stronach, uchronimy przed zapomnieniem, udostępnimy je następnym pokoleniom.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Imieniny

24 Września 2023
Niedziela
Imieniny obchodzą:
Gerard, Gerarda,
Gerhard, Maria,
Teodor, Tomir,
Uniegost
Do końca roku zostało 99 dni.

Programy tv

Gościmy

Odwiedza nas 1 gość

© 2023 gorawino.net :: Joomla! i J!+AL jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.