gorawino 022m.jpg
powered_by.png, 1 kB
Strona główna arrow Klub Seniora arrow Działalność arrow Debata społeczna z policją w Rymaniu
Debata społeczna z policją w Rymaniu Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Autor: Tadeusz Dach   

W Klubie Seniora „Pod Aniołami” w Rymaniu, odbyło się spotkanie z policjantami. To niecodzienne spotkanie zorganizowała Komenda Powiatowa Policji w Kołobrzegu. Prowadziła je oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Kołobrzegu st. sierż. Karolina Seemann. Obecni byli policjanci z Komendy Powiatowej, Posterunku policji w Rymaniu oraz oficer Państwowej Straży Pożarnej w Kołobrzegu i wójt gminy Rymań.

Tematy główne były dwa: rozmowa o bezpieczeństwie i bezpieczny senior w gminie.

Przedstawiciele w/w służb mówili o zagrożeniach, z jakimi mogą zetknąć się seniorzy od oszustw np. „na wnuczka’, „na policjanta” do oszustw w rozmowach telefonicznych i w internecie. Podawano nam konkretne przykłady z terenu naszego województwa. Była również mowa o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, przy przejściach dla pieszych, ale także o noszeniu po zmroku kamizelek ochronnych, czy opasek odblaskowych. Podkreślano wagę upowszechnienia Krajowej Mapy Bezpieczeństwa oraz aplikacji „Moja Komenda” ułatwiającej kontakt z dzielnicowym.

dsc02549.jpg

Oficer straży pożarnej zwracał uwagę na korzystanie z urządzeń grzewczych w okresie jesienno-zimowym, dbanie o te urządzenia, wykonywanie przeglądów okresowych, wyczulenie na czad.

W dyskusji zabrało głos wiele osób. Seniorzy mówili o braku przejść dla pieszych, jeździe rowerami, o osobach chodzących „po domach”, o niewłaściwym zachowaniu sąsiadów itp. Nie zabrakło też ulotek mówiących o zagrożeniach dla seniorów, które każdy z nas otrzymał.

Spotkanie takie pokazało, że warto je kontynuować w przyszłości i przypominać oraz uczulać seniorów na nowe trendy przestępczości.

Zdj: Tadeusz Dach                                                                       

dsc02552.jpgdsc02551.jpgdsc02553.jpgdsc02554.jpgdsc02555.jpgdsc02556.jpgdsc02557.jpgdsc02558.jpgdsc02559.jpgdsc02560.jpg


 
następny artykuł »

Imieniny

30 Listopada 2021
Wtorek
Imieniny obchodzą:
Andrzej, Justyna,
Konstanty, Maura,
Zbysława
Do końca roku zostało 32 dni.

Programy tv

Gościmy


© 2021 gorawino.net :: Joomla! i J!+AL jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.