01m.jpg
powered_by.png, 1 kB
Strona główna arrow Klub Seniora arrow Działalność arrow Sprzątanie lasu w Rzesznikowie
Sprzątanie lasu w Rzesznikowie Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Autor: Tadeusz Dach   

Członkowie Klubu Seniora „Pod Aniołami” sprzątali las w Rzesznikowie. To już III akcja zorganizowana przez Nadleśnictwo Gościno. W akcji tej wzięli również udział: szkoła podstawowa w Gościnie, uczniowie klas mundurowych Zespołu Szkół im. Macieja Rataja w Gościnie, członkowie sołectwa w Rymaniu oraz Straż Rybacka z Kołobrzegu. Ogólnopolskie sprzątanie lasów w dniu 15.06.2022 r. zainaugurował Prezydent Andrzej Duda z małżonką. Para prezydencka wspólnie z wiceministrem Edwardem Siarką i wolontariuszami zbierali śmieci z lasów na terenie Nadleśnictwa Skierniewice.

Na naszym terenie sprzątano las wokół jeziora Popiel (gmina Rymań). Każdy sprzątający otrzymał rękawiczki oraz worek na śmieci. Do pokonania zaplanowano 2,5 km trasę wokół jeziora.
dsc04612-001.jpg

Śmieci nie brakowało i choć leśnictwo w Rzesznikowie zatrudnia pracownika, który sprząta nad jeziorem przed i po każdym weekendzie, wiele odwiedzających to miejsce osób nie dba gdzie śmieci wyrzuca. Grzegorz Soćko – leśniczy z Rzesznikowa poprowadził grupy sprzątające wokół jeziora Popiel i jak się okazało wszyscy uczestnicy sprzątania nazbierali sporo różnych odpadów pozostawionych w lesie. Społeczna Straż Rybacka Powiatu Kołobrzeg wraz z pracownikami nadleśnictwa sprzątała teren jeziora z łodzi.

dsc04584-002.jpgdsc04629-003.jpg
Na zakończenie sprzątania odbyło się wspólne ognisko, gry i zabawy edukacyjne. Pracownicy Nadleśnictwa rozdawali również ciekawe materiały promocyjne. Nie zabrakło słodyczy, gorących i zimnych napojów, a największe wzięcie miało pieczenie kiełbasek w ognisku. W ramach zabaw młodzież rywalizowała w przeciąganiu liny.

Całość akcji sprzątania lasu była dobrze przygotowana. Wzięła w niej udział duża grupa osób, a zebrana ilość śmieci była ogromna. Apelujemy w tym miejscu do wszystkich przebywających w lasach: dbajmy o nie, a śmieci wyrzucajmy do przygotowanych koszy lub zabierajmy je ze sobą!

W imieniu leśników z Nadleśnictwa w Gościnie, bardzo dziękujemy wszystkim za ogromne zaangażowanie i aktywny udział w akcji sprzątania.

zdj: Tadeusz Dach, Anna Kurpiewska

 
następny artykuł »

Imieniny

29 Czerwca 2022
Środa
Imieniny obchodzą:
Benedykta, Benita,
Dalebor, Paweł,
Piotr
Do końca roku zostało 186 dni.

Programy tv

Gościmy

Odwiedza nas 1 gość

© 2022 gorawino.net :: Joomla! i J!+AL jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.