gorawino 028m.jpg
powered_by.png, 1 kB
Strona główna arrow Ochotnicza Straż Pożarna arrow OSP Gorawino arrow Otwarcie remizy strażackiej OSP Gorawino
Otwarcie remizy strażackiej OSP Gorawino Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Autor: Tadeusz Dach   

To była duża impreza, jakiej dawno w Gorawinie nie widziano. Na otwarcie nowej remizy strażackiej w Gorawinie przyjechał poseł Czesław Hoc oraz wielu przedstawicieli władz i samorządów z województwa zachodniopomorskiego, powiatu oraz sąsiednich gmin. Było to wielkie święto dla miejscowej OSP, na które przybyli druhowie Państwowej Straży Pożarnej ze Szczecina, Kołobrzegu, Gryfic oraz okolicznych Ochotniczych Straży Pożarnych.

Uroczystości towarzyszyła duża grupa mieszkańców Gorawina i gminy Rymań. Całość imprezy prowadziła Prezes miejscowej OSP Ewa Ratajczak-Kuźma, a pododdziałami strażaków dowodził druh Kamil Kuźma.

dsc04772.jpgdsc04879.jpg

Uroczystość rozpoczęła się złożeniem meldunku przez dowódcę uroczystości, podniesieniem flagi państwowej oraz odegraniem hymnu państwowego. Wielu strażaków otrzymało odznaczenia i medale. Następnie obiekt został poświęcony przez proboszcza parafii. W nowym budynku oprócz garażu z szatnią, mieści się wielofunkcyjna sala świetlicowa z zapleczem socjalnym i pomieszczeniami technicznymi. Nie obyło się beż życzeń i wręczenia przez delegacje upominków dla strażaków gorawińskich. Z kolei osoby współpracujące i wspomagające działania OSP Gorawino, otrzymały również dyplomy uznania.

Po zakończeniu uroczystej zbiorki mieszkańcy, zaproszeni goście oraz druhowie wzięli udział w pikniku rodzinnym.

Były piękne występy, podczas, których prezentowały się: Zespół Śpiewaczy „Biadule” z Kinowa, Zespół Śpiewaczy „Dąbrówka” z Dębogardu, Młodzieżowa Orkiestra Dęta 50+ ze Szczecinka oraz Chór „Cantores Colabregae” z Kołobrzegu. Były też przeróżne propozycje dla dzieci, jak: malowanie twarzy, salon fryzjerski, warkoczyki, animacje z konkursami, „dmuchańce” itp. Nie zabrakło również stoisk z jedzeniem, oraz napojami

Swoje stoisko zaprezentowało Stowarzyszenie Historyczne „Dębosz”, na którym przedstawiono historię gorawińskiej OSP, ale też historię pożarów i Dobrowolnej Straży Pożarnej z przed II wojny światowej, a także historię rozwoju sprzętu pożarniczego w XX wieku. Można było oglądać kroniki OSP Gorawino. Dostępna była też książka W. Kołopoleskiego „Dzieciństwo w trepach”, w której opisał swoje wspomnienia z okresu okupacji niemieckiej, kiedy to przebywał, jako dziecko na robotach w dawnym Gervin.     

Atrakcji nie brakowało, wszyscy bawili się doskonale, szczególnie podczas zabawy tanecznej, która trwała do rana.

Organizatorami całości byli: Gminny Ośrodek Kultury z Rymania, sołectwo Gorawino oraz OSP Gorawino.

zdj: Tadeusz Dach


 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Imieniny

24 Września 2023
Niedziela
Imieniny obchodzą:
Gerard, Gerarda,
Gerhard, Maria,
Teodor, Tomir,
Uniegost
Do końca roku zostało 99 dni.

Programy tv

Gościmy

Odwiedza nas 1 gość

© 2023 gorawino.net :: Joomla! i J!+AL jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.