gorawino 022m.jpg
powered_by.png, 1 kB

Strona główna
Prelekcja w Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Autor: Piotr Leszman   

W ramach działalności koła historycznego seniorów odbywają się wykłady, spotkania z ciekawymi ludźmi, spacery miejskie czy podróże historyczne.

Podczas ostatniego spotkania gościem naszym był Tadeusz Dach - członek Stowarzyszenia Historycznego Dębosz w Rymaniu. Spotkanie z nim miało na celu zapoznanie seniorów z działalnością "Dębosza". Zakres tego czym się zajmują jest bardzo szeroki, poczynając od angażowania społeczności lokalnej do brania udziału w projektach przygotowanych przez Stowarzyszenie, poprzez organizowanie spotkań z pasjonatami historii, a kończąc na prowadzeniu Regionalnej Izby Muzealnej. To bardzo ciekawy projekt, który spowodował że na prośbę członków Stowarzyszenia nastąpił duży odzew w postaci przekazów przedmiotów i artefaktów związanych z lokalną historią.

dsc_2130.jpg

Izba Muzealna znajduje się w szkole podstawowej w dwóch salach, wypełnionych po brzegi różnorodnymi przedmiotami, co ciekawe kolekcja cały czas się powiększa. W ramach Stowarzyszenia Dębosz działa też grupa eksploracyjno - poszukiwawcza, posiadająca duże osiągnięcia. Między innymi trzy lata temu w Leszczynie znaleziono berło sztyletowe z wczesnej epoki brązu, które obecnie jest prezentowane w Muzeum Miasta Kołobrzeg (najstarszy zabytek na wystawie). Wiosną przyszłego roku planujemy wyjazd do Rymania, by dokładnie przyjrzeć się wystawie i posłuchać kolegów, którzy opowiedzą nam historię ich lokalnej ojczyzny.

Zdjęcia: Piotr Leszman
dsc_2135.jpgdsc_2131.jpgdsc_2136.jpg
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Imieniny

29 Listopada 2022
Wtorek
Imieniny obchodzą:
Błażej, Bolemysł,
Fryderyk, Przemysł,
Saturnin, Saturnina,
Walter
Do końca roku zostało 33 dni.

Programy tv

Gościmy

Odwiedza nas 1 gość

Informacja

Strona ruszyła dnia
10-06-2008
Strona działa już
5285 dni.

© 2022 gorawino.net :: Joomla! i J!+AL jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.